Po zahájení lyžařské sezóny na ledovci Rettenbach v Söldenu a na ledovci Stubai se v sobotu 21. září 2019 rozjely i vleky na ledovci Pitztal.

Aktuálně jsou pro lyžaře připraveny 3 kilometry sjezdovek poblíž gondoly Wildspitzbahn. Středisko je otevřené denně od 7:00 do 13:00 hodin.

Kromě sjezdovek v Pitztalu jsou upravené i dvě sjezdovky na Stubai a jedna sjezdovka (32) na ledovci Rettenbach v Söldenu. Lyžuje se samozřejmě i na ledovci Hintertux, který je v provozu po celý rok.

Dva otevřené skiareály v Itálii a dva ve Švýcarsku

Lyžovat se už teď dá i v Itálii a ve Švýcarsku. Minulý víkend se v Itálii k už otevřenému středisku v sedle Stelvio připojilo i lyžařské středisko Val Senales v Jižním Tyrolsku. Momentálně jsou tam upravené tři krátké sjezdovky. Ve Švýcarsku se lyžuje v Saas Fee (13 km aktivních sjezdovek) a v Zermattu (14 km).

V nejbližších týdnech se v Rakousku otevřou také sjezdovky na ledovcích Kaunertal, Dachstein a Kitzsteinhorn.

Z Francie jsme naopak dostali zprávy o odložení startu sezóny v ledovcovém skiareálu Tignes, kde se mělo začít lyžovat už 28. září. Kvůli nedostatku sněhu si však lyžaři v Savojsku budou muset ještě pár týdnů počkat.