Čeština

Zillertal: Od zimy 2017/18 bude v provozu nová 10-místná gondola Finkenberg I

30. srpen 2017 | Skiinfo/OnTheSnow

Zprávy z regionu: Rakousko

Střediska v tomto článku: Ledovec Zillertal 3000 - Tux, Ledovec Hintertux, Mayrhofen

Stavební práce na nové lanovce Finkenbergbahn jsou v plném proudu

Stavební práce na nové lanovce Finkenbergbahn jsou v plném proudu

Copyright: BAUTAGEBUCH FINKENBERGER ALMBAHNEN I

S novou sezónou zmizí čtyřmístné gondoly Finkenberských horských drah z 80. let v propadlišti dějin. Na 2. prosince 2017 byla ohlášena první jízda zbrusu nové 10-místné jednolanové dráhy. Malé i velké lyžaře potěší také »Penkenpepi« a »Funslope Hintertux«.

Nová 10-místná gondola Finkenberg I předního světového výrobce Doppelmayr stanovuje v Zillertalu nové standardy a přináší všem pasažérům mnohem větší komfort a pohodlí. Díky přepravní kapacitě 2.400 osob za hodinu se počet přepravených lyžařů oproti původní lanovce víc než zdvojnásobí. To mimo jiné znamená, že lyžařům konečně odpadne otravné čekání na kabinu v údolní stanici. 

Kromě vyhřívaných sedadel je standardní součástí vybavení nových gondol i WLAN (bezdrátová lokální síť). Bezbariérový přístup nejen do jednotlivých kabin, ale také v celé údolní stanici je také samozřejmostí. Každá z 56 prostorných kabin pojme deset osob a vyvine maximální rychlost 6 m/s. Pasažéry tak na 1.780 metrů dlouhé trase z údolní do vrcholové stanice přepraví za pouhých 7 minut. Lyže bude možné brát s sebou do kabiny, což také šetří čas.

Lanovka na své trati překoná téměř 900 výškových metrů, než vystoupá za pomoci 13 nových podpěr až na slunný Penkenjoch. Nová 10-místná gondola Finkenberg I patří do prvotřídní generace "D-Line" od Doppelmayr, spojující nejvyšší komfort pro cestující s tichým provozem a jednoduchou údržbou. Obě stanice, údolní i vrcholová, byly kompletně přestavěny a spodní budova byla propojena s prostorným parkovacím domem. 


Dětský svět a Funslope se spoustou zábavných prvků

Novinkou na vrcholu je »Penkenpepi«, dětský svět pro lyžařské začátečníky, s dětskou restaurací, pohyblivým pásem, dětským vlekem a novými atrakcemi. Na Hintertuxu, v nadmořské výšce 2.100 metrů na Sommerbergalm vznikla poprvé nová »Funslope Hintertux«: s rychlostním úsekem, klopenkami přes sněžný tunel, sněhovým šnekem, vlnami, překážkami a skoky - a na samém konci dráhy už čeká maskot Slopy, aby si s vámi plácnul. Novou Funslope obsluhuje 4-sedačka Tuxerjoch.

Highfive na Funslope  - © TVB Tux-Finkenberg

Highfive na Funslope

Copyright: TVB Tux-Finkenberg

Lyžařský a ledovcový svět Zillertal 3000 mezi Penken a ledovcem Hintertux je největším lyžařským areálem v Zillertalu, může se pochlubit největším množstvím sněhu, pěti lyžařskými horami, 65 dopravními zařízeními a 196 kilometry sjezdovek. Zillertalský Superskipass platný na všech 179 lanovkách a vlecích a na 515 kilometrech sjezdovek v Zillertalském údolí je ke koupi v různých variantách už od dvoudenního. Za dva dny ale určitě všechno prolyžovat nestihnete. 

 

Technické parametry 10-místné lanovky Finkenberg I

Přepravní kapacita: 2.400 osob za hodinu

Rychlost jízdy: 6 m/s

Doba jízdy: 7 minut

Šikmá délka trasy: 1.780 m

Počet kabin: 56

Vybavení: Vyhřívání sedaček a WLAN

Nadmořská výška údolní stanice: 875 m

Nadmořská výška vrcholové stanice: 1.760 m

Průměr dopravního lana: 54 mm

 

Galerie

Stavební práce na nové lanovce Finkenbergbahn jsou v plném proudu - © BAUTAGEBUCH FINKENBERGER ALMBAHNEN I
Nová Funslope na ledovci Hintertux - © TVB Tux-Finkenberg
Tady se staví nová údolní stanice 10-místné lanovky EUB Finkenberg I - © BAUTAGEBUCH FINKENBERGER ALMBAHNEN I
Highfive na Funslope - © TVB Tux-Finkenberg

Zobrazit vše

Reklama

Reklama

Reklama