Pro nadcházející zimní sezónu 2017/2018 se spojily čtyři lyžařské oblasti švýcarské Bernské Vysočiny.

Střediska Jungfrau Ski Region, Adelboden-Lenk, Meiringen-Hasliberg a Gstaad přicházejí na trh s novou společnou permanentkou. V předprodeji bude k mání za ďábelskou cenu 666 švýcarských franků a lyžařům zpřístupní celkem 666 kilometrů sjezdovek v Bernské Vysočině.


Jeden kilometr sjezdovky za 1 frank

Nový sezónní skipas bude v prodeji od začátku září 2017. Od 1. 9. do 15. 12. 2017 bude tato švýcarská novinka k dispozici za 666 franků (necelých 16.200 Kč), v dětské verzi 333 CHF a juniorské 499 CHF). V přepočtu na lyžařské kilometry tak vyjde za předprodejovou cenu jeden kilometr sjezdovek nanejvýš na jeden švýcarský frank. Od 16. prosince permanentka zdraží na 950 franků (475 CHF pro děti a 710 CHF pro juniory). Jeden a tentýž skipas bude platný od východu po západ Bernské Vysočiny. Na důležitosti a velikosti tak získají především vstupní střediska destinací, do projektu zapojených. Velkorysý skipas totiž dokáže oslovit i lyžaře za hranicemi kantonu. Zatímco lanovky Meiringen-Hasliberg jsou vstupní branou pro návštěvníky z Curychu a centrálního Švýcarska, Gstaad je snadno dostupný ze západního Švýcarska.


Nocleh za poloviční cenu

Nový skipas si klade za cíl přilákat ještě víc rekreantů. A tak je ve vybraných hotelích všech destinací připravena sleva na ubytování: při pobytu od neděle do čtvrtka získají držitelé této permanentky slevu až do výše 50 procent. Kromě toho je už nyní potvrzeno několik partnerských projektů s lyžařskými školami. Tyto výhody plynoucí z vlastnictví skipasu budou v platnosti po celou zimní sezónu, s výjimkou vánočních a novoročních svátků a také únorových zimních sportovních týdnů. 

 

Zdroj: www.jungfrau.ch