Čeština

5 tipů na lázeňské destinace v horách

24. duben 2017 | Skiinfo/OnTheSnow

Zprávy z regionu: Itálie

Terme di Bormio

Terme di Bormio

Copyright: www.bagnidibormio.it

 

Zimní sezóna už skončila a letní ještě nezačala. Na horách si ale i v tomto období můžete dopřát jedinečné zážitky a nabrat síly po dlouhé zimě. Přinášíme vám tipy na 5 lázeňských destinací v Itálii, kde můžete relaxovat v tak krásném a klidném prostředí, jakým hory bezpochyby jsou.
 
 
 
 
1. TERME DI MERANO - Jižní Tyroly
Terme di Merano  - © Terme di Merano

Terme di Merano

Copyright: Terme di Merano
Merano se může pochlubit svou vlastní oázou wellness - lázněmi, které nabízejí kompletní program léčebných procedur, wellness a ozdravných kúr. Najdete tady všechno, co jen si pod lázeňskou péčí můžete představit, a mnohem víc. Například i bazény se slanou vodou, lázeňské a vitální centrum, klasickou i finskou saunu, fitness centrum, sportovní bazén a velký výběr termálních bazénů.
 
 
 
 
 
2. TERME DI BORMIO - Lombardie
Bazén s impozantním výhledem v Bormiu  - © Bagni di Bormio

Bazén s impozantním výhledem v Bormiu

Copyright: Bagni di Bormio
V lombardském Bormiu jsou relaxuchtivým návštěvníkům k dispozici dokonce dvoje lázně - Bagni Vecchi a Bagni Nuovi, oboje zasazené v kouzelném prostředí, které působí léčivě už víc než 2000 let. Lázně Bagni Vecchi nabízejí 6 sektorů skládajících se z několika termálních okruhů, panoramatického venkovního bazénu a římských lázní, v nichž se lidé léčí už od prvního století před naším letopočtem.

V lázních Bagni Nuovi je 5 různých sektorů, i zde zajímavě členěných. Nabízejí sedm různých koupelí a venkovní bazén přístupný po celý rok. Bazén je obklopen velkou zahradou s lehátky a houpacími sítěmi.

Info: www.bagnidibormio.it
 


 
3. TERME DI PEJO, Val di Sole - Trentino
Lázně v Pejo  - © Terme di Pejo

Lázně v Pejo

Copyright: Terme di Pejo
V lázních Pejo se voda úzce snoubí s horninami. Minerální prameny Pejo vyvěrají z nitra pohoří Ortles-Cavedate, které sdružuje nejvyšší vrcholy východních Alp. V Terme di Pejo využívají tři různé vodní prameny: Alpský pramen s lehkou a studenou vodou, Antický pramen s chladnou minerální vodou a Nový pramen s mineralizovanou vodou s vysokým obsahem soli. Právě Nový pramen je velmi oblíbený u návštěvníků s problémy pohybového ústrojí, tělo ponořené ve slané vodě je totiž mnohem lehčí, protože slaná voda víc nadnáší, a tak i pohyb v této vodě je o dost snazší, protože klouby nemusí nést váhu těla. Pokud chcete procvičit své svaly a ještě se cítit lehčí, určitě si tento bazén nenechte ujít. Malá obec pejo leží v nadmořské výšce 1584 metrů, v srdci Trentina v údolí Val di Sole, v Národním parku Stelvio. 
 
 

 
 
4. TERME DI SAINT VINCENT - Údolí Aosty
Lázně Sv. Vincenta v Údolí Aosty  - © Terme di Saint Vincent

Lázně Sv. Vincenta v Údolí Aosty

Copyright: Terme di Saint Vincent
San Vincent je jedním z nejpopulárnějších měst v Údolí Aosty, a to především díky zdejšímu podnebí a krásným lázním, kde si lze užít řadu lázeňských procedur, wellness i léčebné kúry. V prostorách Nových lázní se potom návštěvníkům díky velkým panoramatickým oknům naskýtá jeden z nejkrásnějších pohledů na Údolí Aosty.
 
 
 
 
 
5. RECOARO TERME, Vicenza - Benátsko
Další lázeňskou destinací s výhledem na vrcholky Dolomit jsou lázně Recoaro v provincii Vicenza. Oáza pokoje, ponořená v údolí "Conca di Smeraldo", posiluje tělo i mysl. Z devíti pramenů zde vytéká hydrogenuhličitanovo-alkalická minerální voda. Terapeutický potenciál zdejších lázní navíc rozšiřuje i možnost balneoterapie, bazenní koupele, masáže, inhalace i rehabilitace. Dostat se díky lázeňské péči do formy je ideální začátek přípravy na příští lyžařskou sezónu.
 

Reklama

Lifestyle

Reklama

Reklama