Teplý a suchý podzim prozatím zrušil i všechny naše nesmělé předpovědi o přicházejícím sněžení, za poslední týden hlásili jen 3 cm nového sněhu z ledovce Stubai. Příští týden už by se ale zima měla ohlásit o poznání důrazněji. Na to také spoléhají i lyžařská střediska, která původně chtěla zpřístupnit sjezdovky dřív, ale start sezóny musela chca nechca posunout.


V Rakousku se nedostatku sněhu nebojí, tam se už lyžuje ve všech ledovcových střediscích (kromě Dachsteinu) a do víkendového provozu už nastoupil i Kitzbühel - i když loňské zásoby sněhu, rozhrnuté na jedné úzké trati vypadají v kontrastu zelených luk spíš jako pokus o vtip. 

Evropské i americké meteorologické modely se shodují, že v nejbližších dnech bude ve střední Evropě zřejmě o mnoho chladněji. Každý den do konce tohoto týdne bude teplota postupně klesat. V krátkodobé předpovědi se ale zatím neukazuje žádné větší sněžení, ostatně teploty pod bod mrazu by se měly objevovat až v nadmořské výšce kolem 1500 metrů. V úterý a ve středu (22./23.10.) už by ale mělo na hlavním alpském hřebeni sněžit, mezi Graubündenem a Dachsteinem by podle aktuálních modelů mělo napadnout mezi 10-50 cm čerstvého sněhu!

 

Předpověď na nejbližších 10 dní (windy.com)

Pro zobrazení předpovědi na 10 dní klikněte "Next 10 days" na spodní liště mapy 

 

Novinka zimy 18/19: Nová přehledná infografika


Na tuhle zimu jsme si pro vás v našem pravidelném souhrnu sněhových podmínek připravili jednoduchou infografiku, z níž jediným pohledem získáte přehled, jaké jsou sněhové podmínky v hlavních lyžařských destinacích. Tak snad se vám bude líbit :)