Tyto webové stránky používají cookies. Kliknutím na tlačítko OK povolujete jejich použití. Více informací zde:Ochrana osobních údajů
Ok

Sněhové zpravodajství: Velikonoce bohaté na srážky - lyžuje se skoro všude!

29. březen 2018 | OnTheSnow

Zprávy z regionu: Švýcarsko, Česká republika, Itálie, Slovensko, Francie, Polsko, Rakousko

Sněhové zpravodajství: Velikonoce bohaté na srážky - lyžuje se skoro všude!- ©Les 2 Alpes/Facebook

V Les 2 Alpes sněžilo i 27. března

Copyright: Les 2 Alpes/Facebook

Na velikonoční opalování v tričku na prosluněné terase to tentokrát nevypadá, sváteční lyžovačku byste si ale dopřát mohli. Pořád je z čeho vybírat!


Jaro - nejaro, zima si s tím těžkou hlavu nedělá. Ve většině evropských lyžařských středisek to i na konci března vypadá, jako by byl leden. Sněhu je spousta a navíc průběžně sněží. Například dnes ráno napadlo až ke 40 cm prašanu v několika švýcarských střediscích, čerstvý sníh registrují i střediska rakouská a francouzská. Sněhové předpovědi navíc na Velký pátek a Bílou sobotu uvádějí vydatné srážky v Itálii - ve vyšších polohách půjde o masivní sněžení, v nížinách vzhledem k oteplení spíš o déšť.

V našem předvelikonočním souhrnu sněhového zpravodajství z 29.3.2018 se podíváme na to, jaké počasí nás o Velikonocích čeká, kde se lyžuje a jaké jsou sněhové podmínky.

Zde najdete všechny aktuální informace o čerstvém sněhu za posledních 24 hodin.

Zde najdete aktuální sněhové zpravodajství ze všech sledovaných zemí:

Fotogalerie

Zobrazit vše

V Les 2 Alpes sněžilo i 27. března - © Les 2 Alpes/Facebook
Skiareál Harrachov, 28. březen 2018
St. Anton am Arlberg, 27.3.2018 - © St. Anton am Arlberg - facebook
Štrbské Pleso 23. březen 2018 - © www.vt.sk
 

 

Česká republika


Ještě i v posledním březnovém týdnu se řada českých skiareálů mohla radovat ze sněhových přírůstků - šlo sice o pár centimetrů, ale i ty potěší. O Velikonocích se bude lyžovat v mnoha českých lyžařských střediscích. Na sjezdovkách přitom leží až do jednoho metru sněhu! Tak je to aspoň např. v Říčkách v Orlických horách, v Peci pod Sněžkou, v Koutech nad Desnou, na Černé hoře v Janských Lázních, v Kopřivné nebo na Monínci. Do 80 cm mají na sjezdovkách na Klínovci, na Dolní Moravě, ve Velké Úpě či na Zadově, do 70 cm v Harrachově, na Lipně, v Petříkovicích, v Deštném v Orl.horách, na Špičáku v Železné Rudě nebo v Rokytnici. Špindl uvádí od 30 do 50 cm sněhu na 13 otevřených tratích. 

Rekordmanem v množství sněhu je už tradičně takzvaný moravský ledovec - Praděd a středisko Ovčárna, kde se lyžuje na vrstvě 150-200 cm sněhu.

Všechny otevřené skiareály také chystají zpestření velikonoční lyžovačky, například v podobě happeningů typu Přejezd přes louži. 

Vývoj počasí a především typu srážek v příštích dnech můžete sledovat na této animaci od windy.com. Zatímco modrá barva znamená déšť, žlutá zobrazuje déšť se sněžením a šedá sněžení. Animaci spustíte kliknutím na symbol ► v levém dolním rohu mapy. 

 

 

V tabulce níže se můžete podívat, jak vypadají aktuální lyžařské podmínky v jednotlivých skiareálech.

 


Polsko


I v Polsku se pořád ještě lyžuje - na to, že je konec března, je v provozu nebývalé množství středisek - téměř 50! Jaké jsou aktuální sněhové podmínky v jednotlivých skiareálech, se podívejte v tabulce níže.

 

 

 

Slovensko


Slovenské skiareály se také připravují na velikonoční lyžovačku - přestože řada menších středisek přešla po jarních prázdninách do víkendového režimu, na Velikonoce znovu otevírají své brány (a zároveň po svátcích i ukončí sezónu). Velikonoce na sjezdovkách můžete prožít v Tatranské Lomnici, u Strachana ve Ždiaru, v Jasné pod Chopkem, v Donovalech nebo na Skalce či ve Vrátné, všude tam jsou sněhové podmínky ještě stále velmi dobré. V tatranských střediscích se zřejmě bude lyžovat až do května, od 16.4. ale přechází provoz lanovek v Jasné i v Tatranské Lomnici a na Štrbském Plese do víkendového režimu.

 

 

 

Rakousko


Rakousko zažívá jednu z nejdelších lyžařských sezón posledních let. O Velikonocích bude v provozu téměř 170 lyžařských středisek, kam se mohou přijet rozloučit se sezónou milovníci zimních sportů (a jarního lyžování). A bude to lyžovačka na prašanu - v posledních 3 dnech napadlo v Salzbursku, ve Vorarlbersku i v Korutanech okolo 30-40 cm nového sněhu.

Víc než pět metrů sněhu leží na ledovcích Dachstein a Kaunertal a také v St. Anton am Arlberg. Od 30 do 310 cm sněhu je v Kaprunu na Kitzsteinhornu, 200-250 cm leží v Obertauern, kde se ještě pořád lyžuje na 100 km sjezdovek. Velmi dobré sněhové podmínky mohou nabídnout opravdu mnohá rakouská střediska, lyžařům jsou k dispozici stovky kilometrů tratí pro parádní jarní lyžování! 

Sněhová předpověď pro Rakousko uvádí na pátek a sobotu 30-40 cm nového sněhu (samozřejmě ale jen ve vysokohorských polohách, jinde půjde o déšť).

 

 

 

Itálie


Letošní lyžařská sezóna v Itálii se také zdá být nekonečná! V provozu je hodně přes sto skiareálů, všechny nabízejí vynikající sněhové podmínky, nezřídka s čerstvým prašanem - a na obzoru je další sněžení, především během pátku a soboty. 

Čtyři metry sněhu na sjezdovkách má hned několik středisek v Piemontu, ale také třeba italsko-slovinský areál Sella Nevea - Kanin. Skvělé lyžařské podmínky a vyhlídku jarního lyžování až do začátku května nabízí Livigno, Ponte di Legno - Tonale a samozřejmě i ledovec Presena.

 

 

 

Švýcarsko


Nejlepší sněhové podmínky jsou tuto zimu jednoznačně ve Švýcarsku. Sedmimetrová vrstva sněhu na sjezdovkách Engelbergu nenechá nikoho na pochybách. A jak jsme psali v úvodu našeho článku, dnes ráno nahlásily švýcarské skiareály dalších až 40 cm nového sněhu. Minimálně desítka švýcarských středisek bude lyžařům k dispozici až do května, další budou v provozu do půlky dubna a jen hrstka  jich končí po velikonočním pondělí.

 

 

 

Francie


Val d'Isere, Chamonix, Tignes, Orelle a Val Thorens slibují prodloužit letošní lyžařskou sezónu až do května, asi padesátka dalších skiareálů zůstane otevřená přinejmenším do půlky dubna. I ve Francii jsou letošní sněhové podmínky nadmíru výtečné!

Jen za poslední tři dny napadlo v Tignes rovného půl metru prašanu, v La Rosiere to bylo 38 cm a v Chamonix 29 cm. Nejvíc sněhu leží v Savojsku - ve Morzine, Avoriaz a Montriond je to až 480 cm sněhu. 

 

 

Fotogalerie

Zobrazit vše

V Les 2 Alpes sněžilo i 27. března - © Les 2 Alpes/Facebook
Skiareál Harrachov, 28. březen 2018
St. Anton am Arlberg, 27.3.2018 - © St. Anton am Arlberg - facebook
Štrbské Pleso 23. březen 2018 - © www.vt.sk

Aktuální sněhové zpravodajství z otevřených středisek - užitečné odkazy


➽  Sněhové podmínky - Česká republika
➽  Sněhové podmínky - Rakousko
➽  Sněhové podmínky - Slovensko
➽  Sněhové podmínky - Itálie
➽  Sněhové podmínky - Švýcarsko
➽  Sněhové podmínky - Francie

 

Předpověď počasí pro Alpy

Severe Weather: Výhled počasí v Evropě od 26.3. na dalších 10 dní

Jak se budou vyvíjet teploty v následujících dnech, můžete vidět na grafickém znázornění od Windy.com.


Průběh srážkové činnosti nad Evropou v dalších 10 dnech můžete sledovat na této předpovědní mapě:

 

Sněhové zpravodajství: Užitečné odkazy

  

Podívejte se na sněhovou předpověď pro jednotlivé evropské země: 

➽  Předpověď sněžení na nejbližší 3 dny pro Rakousko

➽  Předpověď sněžení na nejbližší 3 dny pro Itálii

➽  Předpověď sněžení na nejbližší 3 dny pro Švýcarsko

➽  Předpověď sněžení na nejbližší 3 dny pro Francii

➽  Předpověď sněžení na nejbližší 3 dny pro Českou republiku

➽  Předpověď sněžení na nejbližší 3 dny pro Slovensko

  

Aktuální obrázky ze sociálních sítí:

 

 

St. Anton am Arlberg

 

Zermatt

 

Balderschwang, 27.03

 

Hauser Kaibling, 28.03.

 

Reklama

Newsletter

OnTheSnow ve tvém mobilu
Více informací

Reklama

Reklama