Tyto webové stránky používají cookies. Kliknutím na tlačítko OK povolujete jejich použití. Více informací zde:Ochrana osobních údajů
Ok

Sněhové zpravodajství: Pravá zimní atmosféra se sněžením i sluncem

15. únor 2018 | OnTheSnow

Zprávy z regionu:Švýcarsko,Česká republika,Itálie,Slovensko,Francie,Polsko,Rakousko

Sněhové zpravodajství: Pravá zimní atmosféra se sněžením i sluncem- ©Courchevel/Facebook

Valentýn ve francouzském Courchevelu

Copyright: Courchevel/Facebook

Ledově chladné a překrásné horské počasí vítá na horách všechny, kteří se v těchto dnech vydají na lyžovačku ať už do Alp nebo od Šumavy k Tatrám. Teploty klesají až k -20 stupňům, sluníčko fantasticky svítí, denně trochu sněží... co víc si přát?

Že si tuhle pravou zimní atmosféru vyloženě užíváte, víme z fotek, které posíláte přes naši mobilní appku Sníh a sněhové zprávy OnTheSnow, a z komentářů, které dobře popisují aktuální podmínky: "Skvělé, úžasný sníh i sjezdovky", "Prostě paráda", "Nemá chybu" nebo "Megaaaa"... 

Sluníčko se sice má teď na pár dní schovat, protože v Alpách začne taky sněžit, ale už od neděle by mělo znovu přituhnout a mraky vystřídá slunce.

Jaké jsou aktuální sněhové podmínky v lyžařských střediscích a jak se bude vyvíjet počasí v nejbližších dnech, se dozvíte v našem souhrnu sněhového zpravodajství z 15.2.2018.

Zde najdete všechny aktuální informace o čerstvém sněhu za posledních 24 hodin.

Zde najdete aktuální sněhové zpravodajství z alpských zemí.

Fotogalerie

Zobrazit vše

Valentýn ve francouzském Courchevelu - © Courchevel/Facebook
Val Gardena - Gröden 15.2. - © facebook Val Gardena
Špindlerův Mlýn 13.2. - © Facebook - Skiareál Špindlerův Mlýn
Skalka Arena 15.2. - © facebook Skalka Arena
 

 

Česká republika


Dva metry sněhu na Ovčárně a téměř půldruhého metru v Petříkově - Jeseníky se tradičně předvádějí s nejsilnější vrstvou sněhu ze všech českých hor. Sezóna v českých skiareálech je v plném proudu, na sjezdovkách se střídá jeden prázdninový turnus za druhým, sněhové podmínky jsou vynikající a v provozu jsou téměř všechny lanovky a vleky.

Za posledních 72 hodin napadlo do 10 cm prašanu v Krušných horách (konkrétně na Klínovci), do 8 cm nasněžilo v Beskydech (Rališka, Pustevny) a pár centimetrů napadlo i na Šumavě.

Počasí v nejbližších dnech by se příliš měnit nemělo, teploty budou v noci stále padat pod nulu, na horách by mělo denně sněžit - snad s výjimkou neděle, na kterou slibují předpovědi jasno a slunečno. I po víkendu se ale znovu dočkáme čerstvého sněhu, takže i další prázdninující školáci se na českých horách jistě dobře zabaví.

 

 

 

V tabulce níže se můžete podívat, jak vypadají aktuální lyžařské podmínky v jednotlivých skiareálech.

 


Polsko


V polských Tatrách napadlo za poslední tři dny do 30 cm nového sněhu a slušnou vrstvičku si připsala i některá slezská střediska jako třeba ta ve Szzyrku nebo ve Wisle.

V nejvýše položeném polském skiareálu na Kasprově vrchu v Zakopaném leží až do 280 cm sněhu. V dalších střediscích leží maximálně do 130 cm sněhu ve vrcholových částech sjezdovek. Velmi dobré podmínky panují na svazích ve Szczyrku, naplno jede Zieleniec, 10 sjezdovek je lyžařům k dispozici v polské Czarné Goře. České lyžaře lákají i sjezdovky v Istebné, kde mají do 50 cm sněhu.   

 

 

 

Slovensko


Na Slovensku od víkendu sněžilo, v Tatranské Lomnici napadlo 40 cm sněhu, na Štrbském Plese o něco míň, v Jasné v Nízkých Tatrách si připsali skoro 20 cm a včera tam sněžilo celý den. Sněhové podmínky jsou velmi dobré, Tatranská Lomnica nabízí lyžařům 12 upravených sjezdovek včetně té nejvýše položené v Lomnickém sedle, kde leží do 155 cm sněhu. Půldruhého metru sněhu mají i ve Vrátné, kde o víkendu zprovoznili kromě lokalit Chleb a Paseky i Poludňový Gruň. Velmi dobré podmínky a do 95 cm sněhu na tratích mají i na Roháčích, kompletní provoz nabízí Telgárt i SKI PARK Kubínska hoľa, výborně si zalyžujete na Donovalech a na Martinkách.

Od pondělka začínají slovenským dětem prázdniny, takže pokud míříte právě na slovenské sjezdovky, počítejte s hustějším provozem.

 

 

 

Rakousko

 

Oblačné počasí, špatná viditelnost a sněžení, to byl stav na rakouských sjezdovkách ještě začátkem týdne. V neděli hlásila řada skiareálů nový sníh, v pondělí už sněžilo nejen na horách. Nejvíc nového sněhu napadlo začátkem tohoto týdne ve Weißsee Glacier World (66cm), v Brandner (55cm), na Bielerhöhe (52cm), nebo v Zauchensee (49cm). V Tyrolsku sice napadlo také 10-20 cm sněhu, nejsilněji ale sněžilo ve Vorarlbersku.

Od úterka už ale svítilo sluníčko, lyžařské podmínky jsou přímo fantastické. Od čtvrtka se už ale obloha začíná zatahovat a přichází sněžení. 

Nejvíc sněhu aktuálně leží na ledovci Kaunertal, kde je až do 575 cm sněhu. Do 560 cm sněhu má další ledovec Dachstein a v St. Anton am Arlberg je ve vrcholových částech do 435 cm sněhu na sjezdovkách.

 

 

 

Itálie


Poslední silné sněžení zaznamenali v jižních Alpách a v italských lyžařských střediscích o víkendu. V Piemontu napadlo asi 25 cm (např. v Mondolè ski nebo v Lurisia - Monte Pigna), o 20 cm sněhu bohatší jsou i oblíbené skiareály Cortina d'Ampezzo nebo Kronplatz. 

V současné době najdeme nejvíc sněhu v Piemontu a v Údolí Aosty. Do 420 cm sněhu leží v San Domenico di Varzo a 405 cm v rezortu Cervinia-Breuil.

 

 

 

 

Švýcarsko

 

Silné sněžení hlásila švýcarská střediska hlavně v neděli a v noci na pondělí. Až 50 cm napadlo v centrálním Švýcarsku v regionu Mythen, až 40 cm na Engelbergu, v celé severní části alpského hřebene napadlo 20-30cm čerstvého sněhu. 

Ve Švýcarsku je letos opravdu hodně sněhu, o tom svědčí i rekordních 637 cm sněhu na sjezdovkách Engelbergu v Titlis. Téměř pět metrů sněhu je i ve Skiareně Andermatt-Sedrun (490 cm), Lötschental a Laax mají do 455 cm.

 

 

 

Francie


V neděli a pondělí avizovala francouzská lyžařská střediska až 80 cm čerstvého sněhu. Sněžilo především v Pyrenejích, ale prašan hlásili i ze Savojských Alp.

Ohlášená teplá fronta ze západu už zasáhla francouzské skiareály, které dnes, ve čtvrtek, nahlásily další sněžení - Val d'Isère 15 cm, Orelle 10 cm, La Rosière 10 cm... 

Celkem je ve Francii otevřeno kolem 220 lyžařských středisek a podmínky jsou velmi dobré. Všechny hlavní a populární horská střediska jsou přinejmenším z 90% otevřená, nejvíc sněhu (do 450 cm) uvádí Flaine, Morillon a Sixt Fer á Cheval (450 cm).

.

 

 

Fotogalerie

Zobrazit vše

Valentýn ve francouzském Courchevelu - © Courchevel/Facebook
Val Gardena - Gröden 15.2. - © facebook Val Gardena
Špindlerův Mlýn 13.2. - © Facebook - Skiareál Špindlerův Mlýn
Skalka Arena 15.2. - © facebook Skalka Arena

Aktuální sněhové zpravodajství z otevřených středisek - užitečné odkazy


➽  Sněhové podmínky - Česká republika
➽  Sněhové podmínky - Rakousko
➽  Sněhové podmínky - Slovensko
➽  Sněhové podmínky - Itálie
➽  Sněhové podmínky - Švýcarsko
➽  Sněhové podmínky - Francie

 

Předpověď počasí pro Alpy (stav k 15.2.2018)

V alpské oblasti působila v neděli a v pondělí teplá fronta, která přinesla do Alp srážky. V úterý a ve středu ji vystřídala studená fronta se spoustu sluníčka a mrazivými teplotami. Ve čtvrtek silný západní vítr přináší opět teplou frontu. Ve Švýcarsku očekávají meteorologové na hlavním hřebeni Alp do pátku až 50 cm čerstvého sněhu, většinou ale spíš jen 20-30 cm. V Rakousku by mělo do soboty napadnout mezi 10-30cm čerstvého sněhu.

Výhled na neděli a pondělí v Alpách je famózní: žádné srážky, třeskuté mrazy a slunečná obloha!

 

Jak se budou vyvíjet teploty v následujících dnech, můžete vidět na grafickém znázornění od Windy.com.


Průběh srážkové činnosti nad Evropou v dalších 10 dnech můžete sledovat na této předpovědní mapě:

 

Sněhové zpravodajství: Užitečné odkazy

  

Podívejte se na sněhovou předpověď pro jednotlivé evropské země: 

➽  Předpověď sněžení na nejbližší 3 dny pro Rakousko

➽  Předpověď sněžení na nejbližší 3 dny pro Itálii

➽  Předpověď sněžení na nejbližší 3 dny pro Švýcarsko

➽  Předpověď sněžení na nejbližší 3 dny pro Francii

➽  Předpověď sněžení na nejbližší 3 dny pro Českou republiku

➽  Předpověď sněžení na nejbližší 3 dny pro Slovensko

  

Aktuální obrázky ze sociálních sítí:

 

Nassfeld, 15.02.
 
 
Stuben am Arlberg, 13.02.
 
 
Hochfelln im Chiemgau, 14.02.
 
 
Kitzsteinhorn, 14.02.
 

 

Chamonix 15.2.

 

Shuttleberg Flachauwinkl Kleinarl

 

Hochkönig Fun slope

 

Monterosa 15.2.

Reklama

Newsletter

OnTheSnow ve tvém mobilu
Více informací

Reklama

Zprávy ze sjezdovky

nice sunny day, but windy

- Ankogel

Smíšený0cm

super weather, nice snow

- Ankogel

Firn0cm
Zpevněný prašan

Reklama