Tyto webové stránky používají cookies. Kliknutím na tlačítko OK povolujete jejich použití. Více informací zde:Ochrana osobních údajů
Ok

Sněhové zpravodajství: Po sněžení v Alpách přicházejí holomrazy

23. únor 2018 | OnTheSnow

Zprávy z regionu: Švýcarsko, Česká republika, Itálie, Slovensko, Francie, Polsko, Rakousko

Sněhové zpravodajství: Po sněžení v Alpách přicházejí holomrazy- ©Courchevel/Facebook

Courchevel

Copyright: Courchevel/Facebook

V alpských lyžařských střediscích napadlo tento týden o něco víc sněhu, než slibovaly předpovědi, v Korutanech to bylo až půl metru! Podobně silně sněžilo i v Itálii především v oblasti Piemontu, a nový sníh zaznamenala i francouzská střediska. V nadcházejících dnech už lze sněhové srážky očekávat jen do soboty, potom už přijdou holomrazy! Modely počasí se shodují, že od víkendu až do konce února by měly do střední Evropy proudit ledové masy vzduchu od Baltu a ze Skandinávie. Dokonce i mimo hory mohou teploty klesnout až k -20°C.

Jaké jsou aktuální sněhové podmínky v lyžařských střediscích a jak se bude vyvíjet počasí v nejbližších dnech, se dozvíte v našem souhrnu sněhového zpravodajství z 23.2.2018.

Zde najdete všechny aktuální informace o čerstvém sněhu za posledních 24 hodin.

Zde najdete aktuální sněhové zpravodajství z alpských zemí.

Fotogalerie

Zobrazit vše

Courchevel - © Courchevel/Facebook
Strachan Ski centrum 19.2. - © facebook Strachan Ski centrum
Grossglockner Heiligenblut 19.2. - © facebook Grossglockner Bergbahnen Heiligenblut *The Top of Austria*
Orava Snow - Oravská Lesná 19.2. - © facebook Orava Snow - Oravská Lesná
 

 

Česká republika


Na českých horách mrzne a nesněží, naposledy hlásili pár centimetrů prašanu na začátku týdne z šumavských skiareálů. Sněhové podmínky jsou ale díky nízkým teplotám velmi dobré, lyžuje se všude a většina sjezdovek je upravených. Další turnus jarních prázdnin začíná od pondělka pro děti z okresů Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Písek, Náchod a Bruntál. 

Nejvíc sněhu leží na Ovčárně (200-220 cm), víc než metr sněhu na sjezdovkách mají i ostatní lyžařská střediska v Jeseníkách. Všechny sjezdovky a většina vleků je v provozu i na opačném konci republiky, na Klínovci, kde leží do 130 cm sněhu. Velmi dobré podmínky hlásí i z krkonošských skiareálů: Rokytnice, Špindl, Černá hora i Pec pod Sněžkou jedou naplno a nabízejí i všechny další doplňkové služby, kterými si můžete zpříjemnit nebo zpestřit lyžování. Dobře si ale zalyžujete i v řadě menších skiareálů jako jsou Říčky nebo Deštné v Orlických horách, na svazích Červené Vody i Čenkovic na Bukové hoře, na Monínci nebo v HEI Parku Tošovice. 

 

Zdroj: Facebook - Meteo Aktuality

 

 

V tabulce níže se můžete podívat, jak vypadají aktuální lyžařské podmínky v jednotlivých skiareálech.

 


Polsko


Polské skiareály nabízejí také velmi dobré sněhové podmínky na většině upravených sjezdovek. Nejvíc sněhu leží v polských Tatrách, Kasprův vrch hlásí do 250 cm sněhu. Vysoko nad metr sněhu leží i ve Wisle, dobře si zalyžujete také v dalších slezských střediscích, ať už v některém v okolí Istebné, nebo Szczyrku. 

 

 

 

Slovensko


Během tohoto týdne sněžilo na středním Slovensku a na Oravě, víc než 10 cm prašanu ale většinou nenapadlo. Přesto většina skiareálů může nabídnout velmi dobré sněhové podmínky. Vzhledem k tomu, že už i na Slovensku vypukly jarní prázdniny, počítejte ale s hustějším provozem na sjezdovkách a s trochu delšími čekacími časy u lanovek. 

Nejvíc sněhu leží samozřejmě v Tatrách, v Lomnickém sedle v Tatranské Lomnici je do 155 cm sněhu, půldruhého metru sněhu má i Vrátná v části Chleb, metr sněhu leží na Roháčích, podobně je tomu i na Skalce v Kremnických vrších. Velmi dobré podmínky mají i všechny svahy ve Ždiaru, ve Strachan ski centru můžete vyzkoušet novou sedačkovou lanovku, v Bachledově dolině zase novou zážitkovou Stezku v korunách stromů, když vás lyžování omrzí. Dostatek aktivit je návštěvníkům k dispozici i na Donovalech. Oblíbené příhraniční středisko v Oščadnici, Snowparadise Veľká Rača, má spuštěné všechny vleky a lyžuje se na 12 sjezdovkách. Plný provoz může nabídnout i Winterpark Martinky, lyžařská zábava je zaručena i v Ružomberku.

 

 

 

Rakousko


Modrá obloha, sluneční paprsky, ale i poměrně silné sněžení určovaly počasí v Rakousku. V noci na čtvrtek silně sněžilo, z Innerkrems a Zillertal Areny bylo hlášeno 20 cm čerstvého sněhu, na Katschbergu a v Nassfeldu (Korutany) 10 cm. Podobně sněžilo i v noci na dnešek, dalších 20 cm nového sněhu nahlásili z Innerkrems a ze Salzstieglu. Do 15 cm napadlo na Katschbergu, na ledovci Mölltal nebo v Linzi.

Sněží především na jižní straně hlavního alpského hřebene. Během pátku by se mračna měla stáhnout zpátky na jih a o víkendu by ve východních Alpách mělo být sucho a slunečno.

Nejvíc sněhu leží na ledovci Kaunertal s 595cm, následuje ledovec Dachstein s 540cm a St. Anton am Arlberg - 440 cm.

 

 

 

Itálie


Piemont si tento týden zase dopřává čerstvého sněhu! Za poslední tři dny napadlo 80 cm prašanu v Sangiacomo di Roburent, 65 cm nahlásila Artesina v Mondole Ski, na 30 cm nového sněhu si přišly i toskánské skiareály jako Abetone nebo Cutigliano. A silné sněžení převážně v Piemontu slibují i sněhové předpovědi. Podle nich je možné očekávat hlavně v sobotu velmi masivní srážky, při nichž by mohlo napadnout až 80 cm nového sněhu.

Nejsilnější vrstva sněhu leží v Piemontu už teď, do 420 cm sněhu je na sjezdovkách piemontského střediska San Domenico di Varzo. Hodně sněhu mají i skiareály v regionu Údolí Aosty (např. La Thuile nebo Cervinia-Breuil). Velmi dobře je na tom se sněhem i Madonna di Campiglio, kde jsou v provozu všechny vleky  a upravených je všech 39 sjezdovek. Plný provoz a hodně sněhu nabízí i Madesimo, Bormio nebo Livigno a samozřejmě všechna lyžařská střediska v oblasti Dolomiti Superski. 

 

 

 

Švýcarsko


Ve Fribourgu a v oblasti Bernské Vysočiny napadlo během týdne do 16 cm nového sněhu, se slabým sněžením počítá i sněhová předpověď, ale víc než pár centimetrů to zřejmě nebude. Švýcarská střediska si ale rozhodně na nedostatek sněhu stěžovat nemohou, vždyť na Engelbergu leží 649 cm sněhu! To je nejvíc ze všech sledovaných evropských skiareálů! Rovných pět metrů sněhu je i ve Skiareně Andermatt-Sedrun, Laax má na sjezdovkách podklad do 482 cm sněhu. 

 

 

 

Francie


Během tohoto týdne napadlo do půl metru nového sněhu v Pyrenejích, okolo 50 cm hlásila střediska Artouste, Cauterets nebo Camurac. Další sněžení přijde ještě během soboty, kdy by například ve Val d'Isere, Val Cenis nebo v Isole 2000 mohlo nasněžit do 20 cm prašanu.

Nejvíc sněhu, do 445 cm, leží v La Rosiere. Flaine nebo Morilon uvádějí do 415 cm sněhu na sjezdovkách. Přes tři metry sněhu zaručují i v La Plagne, v Les Arcs, v Avoriaz a v řadě dalších oblíbených skiareálů.

 

 

Fotogalerie

Zobrazit vše

Courchevel - © Courchevel/Facebook
Strachan Ski centrum 19.2. - © facebook Strachan Ski centrum
Grossglockner Heiligenblut 19.2. - © facebook Grossglockner Bergbahnen Heiligenblut *The Top of Austria*
Orava Snow - Oravská Lesná 19.2. - © facebook Orava Snow - Oravská Lesná

Aktuální sněhové zpravodajství z otevřených středisek - užitečné odkazy


➽  Sněhové podmínky - Česká republika
➽  Sněhové podmínky - Rakousko
➽  Sněhové podmínky - Slovensko
➽  Sněhové podmínky - Itálie
➽  Sněhové podmínky - Švýcarsko
➽  Sněhové podmínky - Francie

 

Předpověď počasí pro Alpy (stav k 22.2.2018)


Pokud se ještě do konce února chystáte do Alp, nezapomeňte si přibalit hodně teplé oblečení! Ledově mrazivé teploty postihnou většinu alpského prostoru! Ještě do soboty lze na řadě míst očekávat sněžení. Ale od víkendu už se pomalu začne od severovýchodu nasouvat arktický vzduch od Baltu. Evropské a americké meteo modely předpokládají výrazný pokles teplot hlavně ve střední Evropě, lze tedy očekávat, že od neděle do středy se ještě o několik stupňů ochladí, a to i v nížinách, kde teploty poklesnou na dvouciferná čísla. 

 

Jak se budou vyvíjet teploty v následujících dnech, můžete vidět na grafickém znázornění od Windy.com.


Průběh srážkové činnosti nad Evropou v dalších 10 dnech můžete sledovat na této předpovědní mapě:

 

Sněhové zpravodajství: Užitečné odkazy

  

Podívejte se na sněhovou předpověď pro jednotlivé evropské země: 

➽  Předpověď sněžení na nejbližší 3 dny pro Rakousko

➽  Předpověď sněžení na nejbližší 3 dny pro Itálii

➽  Předpověď sněžení na nejbližší 3 dny pro Švýcarsko

➽  Předpověď sněžení na nejbližší 3 dny pro Francii

➽  Předpověď sněžení na nejbližší 3 dny pro Českou republiku

➽  Předpověď sněžení na nejbližší 3 dny pro Slovensko

  

Aktuální obrázky ze sociálních sítí:

 

 
Slunečný začátek týdne na Sudelfeldu, 19.02.
 
 
 
Serfaus Fiss Ladis, 21.02.
 
 

Skicurcus Saalbach Hinterglemm Leogang, 19.02.

 
 
 
Kaunertal, 21.02.
 
 

Parádní počasí v Lech Zürs, 19.02.

 
 
Hintertux, 21.02.
 
 
Sölden, 19.02.
 
 
 
Balderschwang, 21.02.
 
 
Kitzsteinhorn, 19.02.
 
 
 
Postwiese Neuastenberg, 18.02.
 
 
Ischgl, 19.02.
 
 
Davos, 19.02.
 
 
Courchevel, 19.02.
 
 
Kitzbühel, 19.02.
 

Reklama

Newsletter

OnTheSnow ve tvém mobilu
Více informací

Reklama

Zprávy ze sjezdovky

Technicky upravený0cm
Zpevněný prašan
Zpevněný prašan1cm
Zpevněný prašan

Reklama