Kdo si naplánoval na tenhle víkend lyžařský výpad do Alp, je vážně šťastlivec! Po silném sněžení ze začátku týdne u alpské sjezdovky ozařuje sluníčko a lyžařské podmínky jsou vážně ideální. Perfektní jarní lyžovačku zaručuje dostatek sněhu, bezoblačná obloha a dobré jarní ceny! 

Lyžuje se ale pořád i v hlavních českých skiareálech, i tam už ceny skipasů klesají na mimosezónní úroveň a ve většině otevřených středisek jsou ještě pořád dobré až velmi dobré sněhové podmínky. Využijte proto tenhle víkend k jednomu z posledních domácích lyžařských víkendů na českých horách, nebo si naplánujte jarní výlet do Rakouska nebo Itálie, kde se díky dostatku sněhu bude lyžovat ještě hodně dlouho. 

Sledujeme pro vás lyžařské podmínky ve skiareálech, které vyhledáváte nejčastěji, tak se na ně mrkněte, stačí kliknout » 

Jaké jsou podmínky v TOP 20 skiareálech

A pokud vás zajímají lyžařské příležitosti v Čechách, možná oceníte naše tipy na areály s jistotou sněhu v březnu. Ponořili jsme se do sněhové historie za posledních 5 sezón a vybrali pro vás ty nejzaručenější tipy, kde si ještě i na konci března určitě doře zalyžujete.

 

 

Aktuální sněhové podmínky v českých skiareálech

 

Aktuální sněhové podmínky ve slovenských skiareálech

 

 

Aktuální sněhové podmínky v polských skiareálech

 

Alpy před koncem sezóny nabízejí ideální sněhové podmínky

V rakouských, italských, ale i švýcarských  francouzských lyžařských střediscích vládnou perfektní sněhové podmínky s dostatkem slunce a lyžařských příležitostí i na konci března. Určitě se vyplatí podívat se na webové stránky vašich oblíbených skiareálů, protože v těchto dnech leckde najdete výhodné mimoseónní pobytové balíčky za super ceny. 

 

 

 

Aktuální sněhové podmínky v rakouských skiareálech

 

 

Aktuální sněhové podmínky v italských skiareálech

 

Předpověď počasí a sněžení


V Alpách převládá od čtvrtka přinejmenším do soboty nádherné mírné horské počasí. Bezvětří, obloha bez mráčku, bod mrazu vystoupá až nad 3000 metrů nad mořem - jednoduše jarní idylka!

Mírnou změnu přinese až neděle, kdy se od severu začne nasouvat silná brázda vysokého tlaku s mírně chladnějším a vlhčím počasím, z něhož by už od neděle mohlo spadnout pár vloček, přeháňky jsou hlášeny i na pondělí a úterý, a to hlavně v severovýchodních Alpách. V Západních Alpách a v jižnějších horských regionech ale zůstanou i po víkendu podmínky přímo perfektní.

Náš tip: nejlepší lyžování si užijete v pátek a v sobotu!

 

 

Předpověď množství sněhu na horách v nejbližších 10 dnech

 zdroj: windy.com 

Předpověď sněžení v nejbližších 10 dnech (windy.com)

Pro zobrazení předpovědi na 10 dní klikněte "Next 10 days" na spodní liště mapy 

 

Podívejte se na aktuální sněhové podmínky v jednotlivých zemích

 

Novinka zimy 18/19: Nová přehledná infografika


Na tuhle zimu jsme si pro vás v našem pravidelném souhrnu sněhových podmínek připravili jednoduchou infografiku, z níž jediným pohledem získáte přehled, jaké jsou sněhové podmínky v hlavních lyžařských destinacích. Tak snad se vám bude líbit :)