Čeština
Sněhové zprávy: Na víkend přituhne a v Rakousku napadne čerstvý sníh- ©TVB Mayrhofen | Dominic Ebenbichler

Lyžaři v Mayrhofen

Copyright: TVB Mayrhofen | Dominic Ebenbichler

To ale byla jarní idylka na sjezdovkách! Slunečné počasí, mírné teploty a jarní prázdniny přímo vybízely k tomu, prožít parádní chvíle na lyžařských svazích. Za celý týden nespadla v celých Alpách ani jedna sněhová vločka, všude převládala modrá obloha a perfektní lyžařské podmínky. Jak se bude situace vyvíjet dál, si povíme v našem dnešním souhrnu sněhového zpravodajství.

Jaké jsou podmínky v TOP 20 skiareálech

Jestli jste měli to štěstí a užívali si tenhle týden dovolenou na horách, mohli jste snadno chytit i bronz! Mírné teploty a spousta slunečního svitu navodily atmosféru jarního lyžování a možná vás napadlo, že se sněhem to půjde rychle z kopce. Sněhu na sjezdovkách je ale pořád dost! O tom svědčí i fakt, že na špici našeho žebříčku středisek s největším množstvím sněhu se vůbec nic nezměnilo. Na Ovčárně mají do 250 cm, ve Špindlu a na Klínovci shodně do 200 cm sněhu na tratích. V ostatních skiareálech sice vrstva sněhu trochu poklesla, pořád ještě ale desítky středisek udávají víc než metr sněhu, takže trsy trávy na sjezdovkách nehrozí. 

O víkendu krátce klesnou teploty do mínusových hodnot, ještě předtím ale v pátek očekáváme sněžení (zpočátku v nadmořských výškách nad 1000 metrů, během dne už od 500 metrů) nebo déšť. V sobotu začne oblačnosti ubývat a obloha bude polojasná, místy oblačná. A od pondělí bychom se měli dočkat návratu idylických jarních podmínek se spoustou sluníčka a jen slabým větrem.

Abyste si udělali představu, jak se bude vyvíjet počasí v českých skiareálech, podívejte se na dlouhodobou předpověď pro pár z nich:

 

 

 

 

 

 

V Alpách leží 6 metrů sněhu


Předpovědi se vyplnily, a tak bylo po celý týden v celých Alpách nádherné počasí a lyžaři si mohli užívat opravdu perfektní sněhové podmínky při mírných teplotách. Nejvíc sněhu leží ve švýcarském Andermattu, tam najdete na sjezdovkách až do 600 cm sněhu. Druhý Engelberg uvádí 575 cm sněhu, na třetí místo se dostal ledovec Stubai se 450 cm sněhu na tratích. 

Lyžařská střediska v celém alpském prostoru jedou naplno, v provozu jsou všechny vleky, otevřené všechny sjezdovky. 

Podobně, i když pochopitelně s menším množstvím sněhu, jsou na tom slovenské skiareály. Ideální podmínky nabízí Tatranská Lomnica i Štrbské Pleso, výborně si zalyžujete v Jasné na 33 sjezdovkách. Vyplatí se zamířit i na Oravu, v Meander Skiparku Oravice mají do 120 cm sněhu a po dni na sjezdovkách můžete odepnout lyže a přejít rovnou do místního aquaparku přímo v areálu střediska.

 

 

 

 

Galerie

Lyžaři v Mayrhofen - © TVB Mayrhofen | Dominic Ebenbichler
Tatranská Lomnica
Špindlerův Mlýn 17.2.2019 - © Skiareál Špindlerův Mlýn  | facebook
Alpbachtal Wildschönau - © Alpbachtal Wildschönau

Zobrazit vše

 

 

Předpověď počasí a sněžení


Dobrá zpráva pro všechny lyžaře: Až do konce února by v Alpách mělo převládat vynikající počasí. Jen dnes a v pátek přejde přes východní Alpy tlaková níž, která přinese srážky, v polohách nad 1000 metrů sněhová. Nejvíc sněhu by mělo napadnout v oblasti okolo Dachsteinu a v Taurách, kde lze očekávat až 20 cm čerstvého sněhu.

To v Západních Alpách bude i nadále jasná, modrá obloha. Od jihozápadu se blíží další brázda vysokého tlaku, která zmiňovanou oblačnost drží na východní straně Alp. A díky tomu, že se tato brázda vysokého tlaku bude postupně přesouvat i dál na východ, už během víkendu lze i tam očekávat vlídné počasí s ustupující oblačností. 

Náš tip na nejlepší lyžařský den: Celý víkend! Kdo si chce užít čerstvý sníh, měl by v sobotu a v neděli navštívit severní východní Alpy - Schladming, Kitzsteinhorn, Obertauern, Zillertal nebo Kitzbühel - podmínky budou podle všeho skvělé! 

 

Předpověď množství sněhu na horách v nejbližších 10 dnech

 zdroj: windy.com 

Předpověď sněžení v nejbližších 10 dnech (windy.com)

Pro zobrazení předpovědi na 10 dní klikněte "Next 10 days" na spodní liště mapy 

 

Podívejte se na aktuální sněhové podmínky v jednotlivých zemích

 

Novinka zimy 18/19: Nová přehledná infografika


Na tuhle zimu jsme si pro vás v našem pravidelném souhrnu sněhových podmínek připravili jednoduchou infografiku, z níž jediným pohledem získáte přehled, jaké jsou sněhové podmínky v hlavních lyžařských destinacích. Tak snad se vám bude líbit :)

 

Reklama

Mohlo by tě zajímat

Reklama

Reklama