Čeština

Nejlepší drinky v Alpách: Tohle se při après-ski pije nejvíc

Sálající krb a teplé nápoje, to vás po lyžování spolehlivě zahřeje...

Sálající krb a teplé nápoje, to vás po lyžování spolehlivě zahřeje...

Copyright: Ferumov - Fotolia.com

Pro mnohé lyžaře je Après-ski neoddělitelnou součástí každoroční lyžařské dovolené. Ať už se odehrává v podobě popíjení pšeničného piva na horské chatě, nebo usrkávání šampaňského na lehátku či postávání u bufetu s plastovým pivním kelímkem, anebo v divokém tanci až do božího rána - každý upřednostňuje jiný druh zábavy. Mládež a večírků-chtivé jedince to přitahuje do vyhlášených spotů polyžařské zábavy v lyžařských střediscích, kde chtějí pít, tančit a... prostě žít naplno. 

Oslovili jsme některé nejlepší après-ski bary v Alpách, a zeptali jsme se, co se letos nejvíc pije. A tady jsou odpovědi..


Philipp v Söldenu

Už přes 30 let je Philipp "nejkultovnějším Après-Ski-Barem" v Söldenu. Zdejší motto zní "Coole Drinks zu heißer Musik", to asi mluví za všechno. Uvolněná atmosféra v rustikálním prostředí, přímo na sjezdovce. Tým baru Philipp za jednoznačně nejoblíbenější nápoje označil pálenku Williams Birne a míchaný Flying Hirsch (Jägermeister s Red Bullem, pozn. red.). A k tomu teplý štrúdl s kopcem šlehačky. Dost frčí samozřejmě i Bombardino a míchaná verze rakouského party likéru Gschpusi v mnoha příchutích - Turbo Gschpusi.

 

Bauers Schi-Alm v Saalbachu

"Tady je Apres Ski doma!" Tak zní motto lyžařské chaty Bauers Schi-Alm v Saalbachu, jedné z nejoblíbenějších dovolenkových destinací pro přátele večírků. Lyžařská chata se nachází přímo vedle lanovky Saalbacher Turm 6er a v jejích útrobách se nalévají různé druhy pitiva. "Největším hitem jsou pořád šnapsy - hlavně Williams Birne z místní palírny," říká Petra Sochor ze Schi-Alm. "A už asi tři roky je enormní zájem o míchaný Flying Hirsch. Každý rok dostáváme nespočet nabídek na různé další nápoje, které jsou údajně hitem sezóny, ale ty dva jmenované zatím spolehlivě vedou."

 

Mooserwirt v St. Anton am Arlberg

Snad každý, kdo byl aspoň jednou v St. Anton am Arlberg, zná slavný Mooserwirt. Tahle "zřejmě nejhorší lyžařská chata v Arlbergu" se každé odpoledne rozvibruje díky legendě mezi dýdžeji - DJ Gerhardovi. "U nás nefrčí žádné novinky," říká barman Eugen z Mooserwirtu. "Hitem je a zůstává Flying Hirsch. K naší klasice patří Heiße Witwe (Žhavá vdova, pozn. red.), horký domácí švestkový likér se šlehačkou a skořicí."

 

Chilihütta v Lenzerheide

I Švýcaři si v Après-ski libují, o tom není pochyb. I když aby tady člověk přišel k opici, musí sáhnout trochu hlouběji do peněženky. Ale ruku na srdce, kdy už jste jednou na dovolené, kdo už by koukal na nějakou tu korunu, resp. frank. "Chata Chilihütta Lenzerheide sází tuto zimu na třešně, jalbka a skořici! Zmapovali jsme, co má kdo rád a spolu s naší partnerskou provozovnou Heidner CentralPub a firmou Kindschi jsme představili úplně nový skořicový likér s názvem CinThree, který podáváme buď jako destilát, nebo spolu s teplým jablečným moštem jako Hüttamost! CinThree doporučujeme i do kávy nebo do horké čokolády. Nebo v horkém Ovomaltinu. Nebo s kolou, jablečným džusem a v mnoha dalších kombinacích..." Thomas Vogel z baru Chilihütta by vám rád blíže představil všechny varianty během vaší návštěvy. Kdo ví, možná by potom otočil ještě jednu rundu?

 

Bombardino je nejoblíbenějším zimním nápojem v českých apres-ski barech  - © lipnogastro.cz

Bombardino je nejoblíbenějším zimním nápojem v českých apres-ski barech

Copyright: lipnogastro.cz
 

A co se pije v českých après-ski barech? Bombardino!


Pravé italské Bombardino, tedy teplý nápoj z vaječného koňaku, servírovaný s bohatou šlehačkovou čepicí, je opravdu v oblíbenosti mezi českými lyžaři jednoznačně na prvním místě, a to napříč republikou.
Pojďme se podívat do některých českých ski barů, jak vypadá žebříček oblíbených nápojů tam:

➽ ve Ford Baru na Černé hoře jde nejvíc na dračku Bombardino, Hot Finlandia nebo čokoláda s rumem
➽ ve Skibaru Zakletý v Říčkách zase Bombardino, svařák a samozřejmě točené pivo
➽ v luxusním quattro® BARu ve Špindlerově Mlýně pak nejvíc teče Aperol Spritz, Bombardino, svařák nebo prosecco
➽ ve ski barech na Lipně jde kromě Bombardina na odbyt i klasický český svařák

Galerie

Sálající krb a teplé nápoje, to vás po lyžování spolehlivě zahřeje... - © Ferumov - Fotolia.com
Flying Hirsch: Jägermeister s  Red Bullem - © Bauer´s Schi-Alm
Bombardino je nejoblíbenějším zimním nápojem v českých apres-ski barech - © lipnogastro.cz
Kafi Zimtstern - © Chilihütta

Zobrazit vše

Reklama

Reklama

Reklama