V sektoru lyžařské obuvi se dějí mnohem zajímavější a důležitější změny než na trhu s lyžemi. Zatímco u lyží je dost obtížné natrefit na pořádnou inovaci, výrobci lyžařských bot si s potěšením a zalíbením pohrávají s tématem "individuality", které rezonovalo i na letošním veletrhu ISPO. Každá noha je totiž jiná, což uznaly i sportovní značky a pouštějí se do přizpůsobování přezkáčů doslova na míru.

 

Individualita nade vše

Možnost přizpůsobit lyžařské boty tvaru nohy zákazníka nabízejí už všichni výrobci, nejen průkopníci Fischer, Tecnica, Salomon, Head nebo Atomic. Přezkáče jsou vyrobeny z různých materiálů a za použití různých postupů, obecně ale platí, že se buď úplně nebo aspoň částečně formují do správného tvaru zahříváním. Je ovšem jasné, že ani díky novým technologiím, jako je například 3D-Scan od Fischer, není zaručeno, že bude zákazník jednoduchou úpravou uchráněn od dalších modřin a otlaků.

Technologie, ne-technologie, stále platí, že aby přezkáče dobře seděly a byly vytvarovány precizně, k tomu jsou zapotřebí zlaté ručičky šikovných servisáků, kteří ještě tu dobrousí skořepinu, tam poklepou kladívkem... A možná právě tohle je důvod, proč i obchodníci vnímají prodej lyžařské obuvi tak pozitivně - tohle je totiž moment, kdy si díky dobrým a kvalitním službám mohou udělat dobré jméno a v podstatě se zbavit konkurence z e-shopů. A zákazník dobrou službu vítá, přes internet vám lyžáky nikdo nenaformuje a - upřímně - kdo už by rád lyžoval s věčně rozbolavělýma nohama z nesprávně vyformovaných bot?!

 

Lehčí, výkonnější, preciznější - a s ohříváním

Vedle formování lyžařské obuvi bylo na veletrhu ISPO 2017 zajímavé sledovat letošní high-end modely jednotlivých značek. V segmentu lyžařské obuvi na skitour i nadále klesá hmotnost a zlepšují se technologie. V oblasti všestranných Allmountain lyžařských bot, freeridových bot i přezkáčů na sjezdovky je dbáno na to, aby zajišťovaly perfektní přenos síly. Ve všech zmiňovaných segmentech se výrobci snaží i nadále zlepšovat a optimalizovat kvalitu, výkon, komfort, a to za použití různých materiálů.

I tady se objevují některé speciální technologie, například K2 představil pro sezónu 2017/2018 poprvé kolekci lyžařských bot se zabudovaným výhřevným systémem.

 

Podrobněji o novinkách jednotlivých značek se dozvíte zde:

» Atomic rozšiřuje kolekci lyžařské obuvi o Ultra XTD a Backland Ultimate

» Salomon má nové high-end lyžáky X-Max Race 130

» K2 představuje čtyři modely lyžařských bot se zabudovaným vyhříváním

» Fischer využívá k formování přezkáčů nové technologie

» Scott S1: Inovativní konstrukce nových ski-tourových bot

» Tecnica: Lyžáky Cochise 130 DYN, dámské Women2Women a formování bot

» Marker GripWalk: Všestranné podrážky i vázání

» DAHU rozvinul svůj koncept «boty v botě»

» Rossignol má novou freeridovou obuv Trrack a revidovanou sérii Hero

» La Sportiva představuje několik nových ski-tourových lyžařských bot

 

Podívejte se i na to, jak se vyvíjejí Trendy v segmentu lyží 2017/2018, Trendy v zimním oblečení 2017/2018 a Trendy v přilbách a dalších ochranných prvcích 2017/2018