Čeština

Osm nejluxusnějších après ski barů na světě

9. leden 2017 | Monica Adorno / Alžběta Novotná

Střediska v tomto článku: Aspen Snowmass, Engadin St. Moritz, Val d'Isère, Davos Klosters, Glacier 3000

La Folie Douce, Val d'Isere

La Folie Douce, Val d'Isere

Copyright: la Folie Douce

Celonoční večírky se šampaňským a žádné zavírací hodiny - bohatí a slavní nikdy nedělají věci polovičatě a v těchto nóbl místech, kde to žije, neplatí témě žádná pravidla.

Čtěte dál, abyste se dozvěděli, kde se světová elita uvolňuje, aby se správně vyřádila na sjezdovce.


Noční klub Greengo, Gstaad, Švýcarsko

Gstaad je hřištěm zámožné elity a super superhvězd - Liz Taylor, Richard Burton, Michael Jackson a Roger Moore, abychom uvedli aspoň pár jmen, ti všichni už tady aspoň jednou trávili dovolenou.

Vysoko nad městem se tyčí týči kamenný hrad, „Palác“, a k němu je připojené Greengo. Palác i klub, který nedávno oslavil své 40. výročí, jsou podstatou většiny zážítků ve Gstaadu.

Výzdoba je nehorázně disco i smyslná a jako ze sedmdesátých let. Klub se nachází v suterénu a má obrovskou taneční plochu, která se táhne i přes hotelový bazén. Místní DJ Jim Leblanc hraje pro význačné zákazníky ty nejpopulárnější a nejmodernější hity.

Greengo Club, Gstaad  - © Greengo Club

Greengo Club, Gstaad

Copyright: Greengo Club

Pöstli Club, Davos, Švýcarsko

Pöstli láká hlavně dobře situované party - přitahuje směs místních i turistů, ale i sportovní hvězdy a další celebrity. Hráči místního hokejovéh oklubu Davos jsou - stejně jako různí hudebníci - také častými návštěvníky.

Manažer klubu Seigi Sterkoudis zaměstnává místní DJs, kteří hrají spoustu nových i starých rockových a popových písniček, například od skupiny ABBA či Led Zeppelin. Atmosféra není přehnaně aprés ski a v lyžařském úboru tady nejspíš nezapadnete. Je sice fakt, že většina lidí se tu pořádně vystrojí, ovšem ne do výstroje.

Klub má pěknou vysokohorskou výzdobu s vycpanými hlavami zvířaž na stěnách a s dřevěným nábytkem, jako kontrast čtvercové skleněné stoly a moderní osvětlení. Vstup bývá zadarmo, ale předtím, než tam vyrazíte, se ještě radši telefonicky nebo mailem informujte přímo v klubu. Abyste do klubu mohli vstoupit, musí vám být minimálně 23 let.

Postli Club, Davos  - © Postli Club

Postli Club, Davos

Copyright: Postli Club

Dick’s Tea Bar, Val d’isere, Francie

Dick’s Tea Bar je ve Val d’Isere vyhlášeným barem. Otevřel ho na Silvestra roku 1975 Dick Yates-Smith. Od té doby si bar prošel několika renovacemi. Teď jsou jeho majiteli Seb Hall a Alex Fateh, kteří ho zmodernizovali. Celý bar se vlastně skládá ze tří částí: Entry bar, Cocktail Bar a vynikající sousední Members' Bar. Výzdoba je vysokohorská a šik a pokud si to přejete, můžete mít nejen vlastní stůl, ale i vlastní servírku či ochranku. Hráli tady všichni od The Nextmen přes DJ Yoda a Krafty Kuts po Tima Westwooda. Klub denně přivítá víc než 1000 zákazníků od 15:00 do časného rána. Klientela je široká, častými návštevníky jsou zejména místní. Plusem je, že Dick’s má také vlastní skibus, který nabírá a vysazuje lyžaře mezi sjezdovkou a barem.

Dick's Tea Bar má každý den otevřeno do pěti ráno  - © Dick's Tea bar

Dick's Tea Bar má každý den otevřeno do pěti ráno

Copyright: Dick's Tea bar

La Folie Douce, Val d’Isere, Francie

Dalším z aprés-ski míst ve Val d’Isere, kde to žije, je La Foulie Douce – čistě obědová záležitost s hromadou hudby a s tancem v přezkáčích na stole. Restaurace a bar ve Val d’Isere je původním Folie Douce, v současnosti má ale tenhle bar, horským klubem označený jako „taneční plocha na horách“, několik frančíz v Meribel, ve Val Thorens, v Alpe D’Huez a v St. Gervais.

Jeho jméno v překladu znamená sladké šílenství, což dokonale vystihuje místní hudbu i atmosféru. Živá saxofonová hudba, třeskuté basy, polykači ohně a kabaretní umělci jsou součástí a základem zdejší výstřední energie. Najdete ho u vrcholu gondoly La Daille. Čtvrtek a pátek jsou nejlepší dny, kdy se tam můžete vydat.

La Folie Douce, Val d'Isere  - © La Folie Douce

La Folie Douce, Val d'Isere

Copyright: La Folie Douce

Ajax Tavern v The Little Nell, Aspen, Colorado

V dolní části Aspen Mountain u gondoly Silver Queen leží hostinec Ajax Tavern, jeden z nejmimořádnějších après ski barů v Americe. Restaurace je jako stvořená ke klidnému a dobrému pohoštění (má snad někdo z vás rád šampaňské a mořské plody?) v rušné atmosféře. Svojí lidovou výzdobou připomíná elegantní kolibu nebo salaš, na pohodlné sezení a dřevěné obložení tady narazíte všude.

Nejlepší čas, kdy sem můžete přijít, je odpoledne - zvlášť když je tu živá hudba a davy se rozvášní. Koktaily jsou skvělé, můžeme doporučit ostřejší margaritu, a parmezánovo-hlívové hranolky a cheeseburgery jsou tak dobré, že se budete olizovat až za ušima. Aprés-ski terasa je nádherná a výhled na Aspen je skutečně majestátní.

Rezervace se zadávají jen na večeře, proto se fronty na oběd a aprés mohou občas trochu protáhnout. Příchod si tedy raději naplánujte na dřívější čas, abyste předešli zklamání. Ceny za nápoje jsou slušné a najdete tu skvělý výběr vín a nabídku místního piva.

Ajax Tavern v The Little Nell, Aspen  - © The Little Nell

Ajax Tavern v The Little Nell, Aspen

Copyright: The Little Nell

King’s Club, St Moritz, Švýcarsko

Pompézní a okouzlující, nacházející se v suterénu luxusního pětihvězdičkového hotelu Badrutt’s Palace, nejstarší a nejslavnější noční klub v St Moritz – to je King’s Club. S kapacitou 200 hostí je dokonalým místem pro celonoční party s elitní sebrankou. U King’s už hodněkrát oslavoval i zpěvák Sting.

Noční klub prošel nedávno face-liftem a teď odhalil sé kamenné sloupy, betonovou podlahu a nový dřevěný taneční parket. Nad ním visí třpytivé, neóny osvětlené disko koule, které se točí do rytmu hip-hopových písní. DJové jsou světoznámí a pravidelně se mění.

Přijďte po půlnoci a oblečte se tak, abyste zaujali - některé akce si žádají slavnostní oblek s kravatou. Co se týče zavírací hodiny, u King’s Club žádnou nenajdete - běžte do toho naplno, nebo běžte domů.

Kings Club v Hotelu Badrutt, St. Moritz  - © Kings Club at Hotel Badrutt

Kings Club v Hotelu Badrutt, St. Moritz

Copyright: Kings Club at Hotel Badrutt

39 Degrees, Aspen, Colorado

39 Degrees ve Sky Hotelu, jen kousek od gondoly Silver Queen má skvělou party atmosféru, fantastické drinky a dokonalý výhled na svahy. Výzdoba je sexy, osvětlení smyslné a místa k sezení navzájem propojená, takže získáte pocit, že jste na svěžím místečku. V klubu se nachází kolosální kamenný krb, kterým se mixolog Denis Cote, tvůrce nápojového menu, prý nechává inspirovat při sestavování nápojového lístku - obzvlášť lahodné je Botox Martini a Colorado Swizzle. Jestli je viděl v plamenech onoho vyhlášeného krbu, to se nám zjistit nepodařilo. Drinky jsou celkem silné a mají patřičnou cenu. Navíc všechna vína v nabídce jsou vyráběna společensky zodpovědným způsobem.

Je to velmi společenský bar, takže pokud chcete poznat nové lidi a získat nové přátele, tohle místo je pro vás jako stvořené. Aprés začíná ve tři odpoledne, kdy lidé zamíří do venkovního vyhřívaného bazénu. Playboy označil tenhle bar za jeden z top deseti barú s bazénem, kde můžete ukázat svá sexy těla. K dosavadním návštěvníkům patří například herečky Kate Hudson nebo Goldie Hawn. 

39 Degrees Lounge, Aspen  - © 39 Degrees Lounge

39 Degrees Lounge, Aspen

Copyright: 39 Degrees Lounge

Casa Antica, Klosters, Švýcarsko

Casa Antica, údajně oblíbený noční klub princů Harryho a Williama, je malá diskotéka v přestavěné stodole. Podávají se tu senzační koktaily, které přes víkend přitahují pohodovou klientelu. Atmosféra je klidná a zábavná, oblečení neformální. Půvab a eleganci tady nenajdete - Casa Antica je útulná a tradiční. Navíc tu na stěnách visí pár jeleních trofejí, tedy jejich hlav. Hudba je různá, desky tu roztáčejí skvělí DJové.

Personál je mimořádně přizpůsobivý a můžete je požádat,a by vám celou sezónu za barem hlídali láhev vodky. Během týdne je klub spíš klasickým barem - až o víkendech skutečně ožívá. Hostům musí být minimálně 21 let. 

A kdo je častým návštěvníkem? Například členové britské královské rodiny, Tara Palmer-Tomkinson nebo Rupert Everett.

Casa Antica, Klosters  - © Casa Antica

Casa Antica, Klosters

Copyright: Casa Antica

 

Fotky

La Folie Douce, Val d'Isere - © la Folie Douce
Greengo Club, Gstaad - © Greengo Club
39 Degrees Lounge, Aspen - © 39 Degrees Lounge
Kings Club v Hotelu Badrutt, St. Moritz - © Kings Club at Hotel Badrutt

Zobrazit vše

 

 

Reklama

Reklama

Reklama