Čeština

Pyreneje: Slavný turistický vlak Artouste zahájil svou 84. sezónu

20. červen 2016 | Oliver P./Kamila R.

Zprávy z regionu: Pyreneje, Francie, Pyrenees-Atlantiques

Střediska v tomto článku: Artouste

le Petit Train d'Artouste - tento turistický vláček jezdí po nejvýše umístěné úzkorozchodné trati v Evropě

le Petit Train d'Artouste - tento turistický vláček jezdí po nejvýše umístěné úzkorozchodné trati v Evropě

Odklízení sněhu z desetikilometrového úseku trati bylo úspěšně dokončeno a vlak už zase vozí turisty po nejkrásnějších vyhlídkách Pyrenejí!

 

Vlak Artouste: Objevujte údolí Ossau z jiné perspektivy !


Každý rok na jaře mají před sebou provozovatelé turistického vláčku na úzkorozchodné železnici v Atlantických Pyrenejích přetěžkou úlohu - očistit pořádně od sněhu celou trasu, procházející krajinou v nadmořské výšce 2000 metrů, aby se návštěvníci mohli kochat výhledy na údolí Ossau z nevšední perspektivy.
Zatímco trať byla v zimě kompletně zasněžená, mechanici z Altiservice si vzali do parády všechny lokomotivy, které turistický vláček v letní sezóně táhnou. Mašinky prošly pečlivou revizí a všechny součástky byly dokonale promazány, aby zvládly každoroční nápor sta tisíc turistů za sezónu, kteří usedají do typických červeno-žlutých otevřených vagónů.Středisko Artouste najdete v Atlantických Pyrenejích, poblíž španělských hranic. Ať už do Artouse zavítáte s rodinou, s přáteli, ve dvojici nebo dokonce sólo, Artouse vás nikdy nezklame. Slavný vlak Artouste stoupá po nejvýše položené úzkorozchodné železnici až do nadmořské výšky 2000 metrů a nabízí tak turistům možnost poznat faunu a flóru údolí Ossau opravdu jedinečným a okázalým způsobem.

Každá souprava vlaku Artouste se skládá ze 6 vozů. Do každého z vagónů se vejde 12 osob, celkem tedy jedna vlaková souprava přepraví až 72 cestujících. Celá cesta trvá 55 minut a cílová stanice v Lac d’Artouste je výchozím bodem pro krásné výlety a procházky po okolí. Vlak jezdí v půlhodinových intervalech po celý den až do večerních hodin. 

Vyhlídková trasa je z celého regionu jednoznačně nejpopulárnější a každé léto si ji nenechá ujít téměř 100 tisíc návštěvníků - příznivci pěší turistiky, celé rodiny, milovníci přírody, zamilované páry i návštěvníci, kteří cestují sami.

V ceně jízdného je kromě samotné vyhlídkové jízdy vlakem také zpáteční jízdenka na gondolu či volný vstup do muzea. Ceny jízdného se liší v závislosti od věku a kategorie návštěvníků, v nabídce jsou jak dětské, tak i seniorské jízdenky, na jízdném ušetří i rodiny nákupem rodinné jízdenky. Pokud se v létě chystáte do Atlantických Pyrenejí, jízdenky na slavný vyhlídkový vláček Artouste si můžete rezervovat už teď:

➽ Rezervace přes internet: www.train-artouste.com nebo telefonicky +33 5 59 05 36 99

Vyhlídková trasa turistického vláčku Artouste

Vyhlídková trasa turistického vláčku Artouste

Reklama

Reklama

Reklama