Čeština
Grand Tourmalet - Bareges Tournaboup

Grand Tourmalet - Bareges Tournaboup

Copyright: Facebook N'PY

Redakce OnTheSnow i v zimní sezóně 2015/16 vyhlašuje každý týden nejzasněženější středisko týdne, tedy "Snowiest Resort of the Week". Je zajímavé sledovat, která střediska se objevují na předních příčkách, tahle informace totiž zajímá nejen milovníky prašanu. Kdo je tedy vítězem a získává titul Nejzasněženějšího střediska 11. týdne roku 2016?

Žebříček pro 11. kalendářní týden roku 2016

Nejvíc sněhu, okolo jednoho metru, napadlo v jedenáctém kalendářním týdnu ve Francii, přesněji řečeno v Pyrenejích na francouzsko-španělských hranicích. V ostatních evropských zemích sněžilo o něco míň, střediska si přišla na víc než půl metru čerstvého přírodního sněhu. Podívejte se na aktuální žebříček za období 8.3.2016-14.3.2016.

 

1. Cauterets (FRA) 103 cm

 

2. Piau Engaly (FRA) 102 cm

 

3. Barèges (FRA) 100 cm

Galerie

Grand Tourmalet - Bareges Tournaboup - © Facebook N'PY
Nejzasněženější středisko 11. týdne - © Skiinfo
Cauterets
Barèges - © Sylvain Marmer

Zobrazit vše

 
 

V Itálii sněžilo nejvíc ve skiareálu Alpe Lusia v lyžařské oblasti Dolomiti Superski, kde naměřili úhrnem 70 cm prašanu, v Rakousku byl za poslední týden nejzasněženější Shuttleberg Flachauwinkl s 60 centimetry. Na českých horách nasněžilo okolo 20 centimetrů, což je pro tuhle část zimy víceméně standard - 21 cm prašanu nahlásili z Olešnice na Moravě, po 20 cm Černá hora v Janských Lázních a Malá Úpa.

Nálepku nejzasněženějšího kanadského střediska si i nadále udržuje Whistler Blackcomb se 125 cm prašanu, americký Mammoth ale na špici vystřídal kalifornský resort Tahoe Donner se 122 centimetry čerstvého sněhu.

 

➽ Kompletní aktuální přehled sněžení za posledních 7 dní najdete zde:
http://www.onthesnow.cz/snih-poslednich-7-dni.html

 

 

 

Reklama

Reklama

Reklama