Čeština

Snowiest Resort of the Week (4/2016): Ve čtvrtém týdnu je lídrem tabulky Švýcarsko

Snowiest Resort of the Week - 4. kalendářní týden

Snowiest Resort of the Week - 4. kalendářní týden

Copyright: Skiinfo

Redakce OnTheSnow i v zimní sezóně 2015/16 vyhlašuje každý týden nejzasněženější středisko týdne, tedy "Snowiest Resort of the Week". Je zajímavé sledovat, která střediska se objevují na předních příčkách, tahle informace totiž zajímá nejen milovníky prašanu. Kdo je tedy vítězem a získává titul Nejzasněženějšího střediska 4. týdne roku 2016?

Žebříček pro 4. kalendářní týden roku 2016

Ve čtvrtém kalendářním týdnu naší tabulce jasně kralovalo švýcarské středisko, kde napadlo víc než třičtvrtě metru sněhu. Na prvenství tedy stačilo mnohem míň než před týdnem. Při letošní zimě skoupé na sníh se dá říct, že mezi prvenstvím a druhým a třetím místem zeje dost hluboká sněhová propast. Jaká střediska v množství čerstvého sněhu v období 18.1.-25.1.2016 zabodovala, se podívejte tady:

 

1. Chateau d’Oex (CH) 80 cm

 

2. Zugspitze (DE) 68 cm

 

3. Gavarnie (FR) 60 cm

 

 

Galerie

Snowiest Resort of the Week - 4. kalendářní týden - © Skiinfo
Gavarnie, Pyreneje, Francie - © Pierre Meyer
Zugspitze 12.1.2015
Gavarnie - © Pierre Meyer

Zobrazit vše

 
 

Moc nechybělo a první příčky atakovalo i české středisko, konkrétně Novako na Božím Daru, kde za sledované období naměřili v souhrnu 42 cm prašanu. Špindl a Kamenec v Jablonci nad Nisou zůstaly s 26 cm čerstvého sněhu v závěsu. Podobně jako u nás sněžilo ještě i v Rakousku, v Lackenhofu naměřili 45 cm a v Gletscherweltu Weiβsee 37 cm. Italská střediska byla i ve čtvrtém týdnu dost na suchu, nejvíc tam sněžilo v sedle Zum Zeri Passo due Santi, ale to "nejvíc" znamená 18 centimetrů.

To ve Spojených státech zase řádila sněhová bouře. V Mount Shasta Board&Ski Parku naměřili 128 cm čerstvého sněhu a v Blue Knob 122 cm.

➽ Kompletní aktuální přehled sněžení za posledních 7 dní najdete zde:
http://www.onthesnow.cz/snih-poslednich-7-dni.html

Snowiest Resort of the Week - Vítěz ze Švýcarska  - © Skiinfo

Snowiest Resort of the Week - Vítěz ze Švýcarska

Copyright: Skiinfo

 

 

Reklama

Reklama

Reklama