Čeština
Val di Fassa

Val di Fassa

Copyright: Val di Fassa - R. Brunel

Ověřte si své sportovní zručnosti: Přinášíme vám přehled 10 nejlepších nápadů na outdoorové aktivity v italském údolí Val di Fassa, od těch klasických a nejjednodušších až po adrenalinové zážitky pro největší horské šílence. Jak jste na tom se sportem vy? Které z popsaných aktivit si zaškrtnete s poznámkou: Do toho jdu nebo Možná se odhodlám?

 

1 - Sněžnice & Zen. Začínáme tím nejlehčím, co můžete na horách dělat: výlet na sněžnicích vyžaduje jen nízké náklady a odměnou je vám čistá relaxace a jednoduchý pohyb na zdravém vzduchu - ideální pro milovníky divoké přírody ve Val di Fassa, kteří si rádi vychutnávají pomalé tempo a meditativní zimní horské prostředí. Nejoblíbenější výlety? Val Duron, Val San Nicolò, Val Monzoni a Fuciade.

Val di Fassa  - © Val di Fassa - R. Brunel

Val di Fassa

Copyright: Val di Fassa - R. Brunel

 

2 - Všichni na saně! Sáňkování nevyžaduje žádnou speciální fyzickou přípravu. Ve Val di Fassa je opravdu těžké odolat veselým sáňkařským jízdám nejen ve dne, ale hlavně v noci, kdy zábavný večer s přáteli končí v jedné z mnoha horských chat.

Val di Fassa  - © Val di Fassa - R. Brunel

Val di Fassa

Copyright: Val di Fassa - R. Brunel
 

 

3 - Val di Fassa na běžkách. Osmé místo obsadilo běžecké lyžování, které se v posledních letech v Itálii zase vrací do módy. Věděli jste, že většina klasických stop, které jsou známé už hodně let, se pořád upravuje? Legendární závod Marcialonga di Fiemme a Fassa se koná vždy poslední lednovou neděli. Ve Val di Fassa najdou běžkaři víc než 50 km běžeckých tratí a okruhů, z nichž některé můžete projíždět i večer, protože jsou osvětlené.

Alochet - Passo San Pellegrino, sci di Fondo  - © Val di Fassa - N. Angeli

Alochet - Passo San Pellegrino, sci di Fondo

Copyright: Val di Fassa - N. Angeli
 

 

4 - Planeta lyžování. Adrenalin začíná stoupat. Sedmé místo patří sjezdovému lyžování. Ve Val di Fassa lyžování kraluje zimním sportům. Zdejším heslem je: Rozmanitost. Mluvíme také o 230 km a 136 sjezdovkách v perfektním stavu, navzájem propojených, abyste nemuseli odepínat lyže, a tam, kde je odepnout musíte, se dopravíte skibusem. Z Canazei a Campitello di Fassa, součásti Sellaronda, se přívrženci ski touru dostanou přes čtyři údolí až do Dolomiti Superski.

Passo San Pellegrino  - © Val di Fassa - F. Modica

Passo San Pellegrino

Copyright: Val di Fassa - F. Modica
 

 

5 - Noční lyžovačkaVzrušení stoupá! Na 6. místě se objevilo večerní lyžování. Patříte k těm, kterým víc než 230 km sjezdovek během dne nestačí? Potom si určitě užijete dvakrát do týdne večerní jízdy na trati Aloch di Pozza - černá, velmi technická, se svahy o průměrném sklonu 27%.

Val di Fassa  - © Val di Fassa - R. Bernard

Val di Fassa

Copyright: Val di Fassa - R. Bernard
 

 

6 - Freestylová destinaceAdrenalinová bomba tiká na pátém místě a také ve snowparcích ve Val di Fassa. Freestyleři z celého světa tady sjíždějí nejlepší sníh v Dolomitech, vzájemně soupeří v bláznivých nájezdech, saltech a odvážných akrobatických kouscích na lyžích i na snowboardech. Nejlepší místa ve Val di Fassa? Dolomiti Park na Belvedere di Canazei, Passo San Pellegrino Sanpe SnowparkSton8 na Ciampac (Alba di Canazei).

Val di Fassa  - © Val di Fassa - F. Modica

Val di Fassa

Copyright: Val di Fassa - F. Modica
 

 

7 - Na lyžích bez splodin. Pomalu se blížíme k "nejžhavějším" místům našeho žebříčku. 4. místo patří skialpinismu - sportu, který vyžaduje dobrou fyzickou kondici a trénink, ale může vám dát nekonečné množství zážitků a emocí. Jen si to představte: stoupat pomalu údolím a na hřebenech hor přemýšlet o transcendentní kráse Dolomit, která způsobuje perfektní duševní blaho. Některé navrhované trasy? Val Contrin, Val Duron, Val Monzoni a Valle del Vajolet.

Val di Fassa  - © Val di Fassa - N. Miana

Val di Fassa

Copyright: Val di Fassa - N. Miana
 

 

8 - Ledovcové zážitky. Třetí místo v žebříčku nejlepších nápadů na outdoorové aktivity ve Val di Fassa je určeno těm, kteří svůj život zasvětili horám. Horští insideři ocení, že "ice climbing", tedy lezení po ledu, získává bronzovou medaili. Musíte být jen stateční a mít pořádně pevné nervy, vyzbrojit se cepíny a mačkami - a pustit se po svislých, úplně zmrzlých stěnách. Val Udai, Marmolada a Pordoi, to jsou místa, kde najdete nejlepší ledopády v údolí Val di Fassa.

Pordoi  - © Val di Fassa - F. Modica

Pordoi

Copyright: Val di Fassa - F. Modica
 


9 - Freeride v panenské přírodě. Vzrušující emoce pro přívržence lyžování ve volných terénech mimo sjezdovky. Pro ty, kdo hledají jen čerstvý prašan, je Val di Fassa nevyčerpatelným zdrojem vpustí, údolí a svahů, které se dají objevovat a zdolávat. Nejznámější freeridové trasy najdete ve Val Mezdì a Val Lastìes, v průsmyku Pordoi, off-piste na Marmoladě a podél severní strany Col Margherita na Passo San Pellegrino.

Marmolada  - © Val di Fassa - R. Brunel

Marmolada

Copyright: Val di Fassa - R. Brunel
 

 

10 - Val di Fassa High Fly. Vrchol našeho zážitkového žebříčku patří paragladingu! Je libo tandemový let v doprovodu mistra světa Jimmyho Pachera? Startuje se na Col Rodella, nad Campitello, a letí se přes údolí Val di Fasa.

Val di Fassa  - © Val di Fassa - R. Grammatica

Val di Fassa

Copyright: Val di Fassa - R. Grammatica

Reklama

Reklama

Reklama