Redakce OnTheSnow a Skiinfo uděluje od začátku zimy 2014/15 nové ocenění "Snowiest resort of the week", tedy "Nejzasněženější středisko týdne". Vždy na začátku pracovního týdne vám představíme lyžařské středisko, které za poslední týden zaznamenalo nejvíc čerstvého sněhu.

 

Žebříček 8. týdne 2015

V osmém kalendářním týdnu se z největší sněhové nadílky radovali ve Francii. Na špičce našeho žebříčku se tak usadilo pyrenejské lyžaské středisko Les Angles, následované americkým resortem z Virginie a západonorským střediskem. Zde je pořadí středisek s největším zaznamenaným množstvím nového sněhu za období od 17.02.2015 do 23.02.2015:

 

1. 140 cm ......... LES ANGLES, Francie

 

2. 121 cm......... WINTERPLACE SKI RESORT, USA

 

3. 115 cm......... VOSS FJELLANDSBY/MYRKDALEN, Norsko
 

Za posledních sedm dní slušně sněžilo i v dalších zemích, s výjimkou střední Evropy ovšem. Na českých horách jsme se dočkali jen slabého poprašku, který ani nestojí za měření. V Itálii ale zaznamenali úhrnem 90 cm prašanu v Alpe di Mera, v Kanadě 44 cm v Le Massif a ve Švýcarsku 60 cm v Olivone - Campra. Rakouské skiareály za poslední týden sněhové srážky příliš nezasáhly; nejvíc, tedy 20 cm nového sněhu naměřili ve středisku Brandnertal.

 

Zde se můžete podívat na kompletní přehled sněžení za posledních 7 dní:
http://www.onthesnow.cz/snih-poslednich-7-dni.html