Redakce OnTheSnow a Skiinfo uděluje od začátku zimy 2014/15 nové ocenění "Snowiest resort of the week", tedy "Nejzasněženější středisko týdne". Vždy na začátku pracovního týdne vám představíme lyžařské středisko, které za poslední týden zaznamenalo nejvíc čerstvého sněhu.

 

Žebříček 5. týdne 2015

Pátý kalendářní týden přinesl víc než dva metry čerstvého sněhu! Hlavně Francouzi měli štěstí na vydatné sněžení. O první příčku se dělí hned dvě pyrenejská střediska, na druhém a třetím místě jsou také francouzské skiareály. Zde je pořadí lyžařských středisek s největším nahlášeným množstvím nového sněhu za období od 27.1.2015 do 2.2.2015:

 

1. 225 cm ................ FORMIGUÈRES a LUZ ARDIDEN

 

2. 216 cm................ COURCHEVEL

 

3. 215 cm................ PRAZ DE LYS SOMMAND
 

Ještě nejmíň dalších dvacet míst obsadila různá francouzská střediska, víc než půl druhého metru sněhu zasypalo opravdu velký kus Francie. V Rakousku napadlo přes metr sněhu hned v pěti lyžařských areálech. Nejvíc - 145 cm - ve vorarlberském Diedamskopfu

Na čelo českého žebříčku se vyšplhala Kohútka, středisko se svahy vedoucími na moravskou i na slovenskou stranu. Tam za posledních 7 dní zaznamenali 65 cm prašanu. Vydatně sněžilo i v Krušných horách, druhé místo patří božídarskému areálu Novako s 56 cm. A bronzové zastoupení má i Šumava - na Špičáku v Železné Rudě napadlo během týdne dohromady 55 cm čerstvého sněhu.

 

 

Zde se můžete podívat na kompletní přehled sněžení za posledních 7 dní:
http://www.onthesnow.cz/snih-poslednich-7-dni.html

Zde si můžete prohlédnout fotogalerii Francie pod sněhem:
http://www.onthesnow.czk/fotogalerie/p/photo/1179/alpe-d-huez-30-1-2015-id251506