Čeština

Alpy: Kde si zalyžujete ve dvou zemích za jeden den?

23. prosinec 2017 | OnTheSnow

Zprávy z regionu: Švýcarsko, Itálie

Střediska v tomto článku: Zermatt, Cervinia - Breuil

Zermatt

Zermatt

Překročení hranice a přechod z jedné kultury, kuchyně a jazyka do druhého je vždycky vzrušující. Ale na lyžích a přes majestátní zasněžené hory je to ještě trochu dobrodružnější.

Janine Imesch ze společnosti Zermatt Tourismus říká: "Naši návštěvníci vnímají možnost lyžovat na obou stranách hranice jako skutečnou výhodu a často ji také využívají. Pro švýcarskou i italskou stranu je to jednoznačné velké plus. Lidé se sem hrnou za dobrodružstvím."

OnTheSnow přináší přehled těch nejlepších lyžařských středisek v Alpách, která se rozprostírají na území dvou zemí.

 

Matterhorn Ski Paradise: Švýcarsko & Itálie

Zermatt (1608 m) ve stínu Matterhornu je určitě ze všech přeshraničních lyžařských středisek největší. Spojený je s italským střediskem Breuil Cervinia (2009 m). Obě střediska mají během celé zimy dostatek sněhu a jsou ideální pro středně pokročilé lyžaře, i když v Zermattu se najdou spíš dobrodružnější lyžaři. Možnost lyžovat na obou stranách hranic je pozoruhodná, zvažte ale, na kterou stranu střediska se vydáte, protože někdy může být spojení mezi středisky uzavřeno z důvodu silného větru. Někdy uzávěrka trvá i několik dní, zejména na začátku sezóny.

Jakmile ale najdete ráno vleky vedoucí přes hranice otevřené, fungují potom po celý zbytek dne, takže se můžete navečer v pohodě vrátit. Skipas je drahý, ale pokud nejste úplný začátečník, stojí za koupi International Zermatt-Cervinia skipas (zahrnuje 360 km sjezdovek). Tak se můžete snadno vyhnout nutnosti plánovat výlety předem. Na svazích najdete dostatek informačních tabulek s údaji o posledním čase, kdy se musíte svézt lanovkou zpět na svou stranu hory. Pokud byste tenhle čas prošvihli, cesta na druhou stranu hory trvá nekonečné čtyři hodiny jízdy taxíkem. Neuvěřitelných 232 km až na místo, kde jste začali lyžovat.

Zermatt  - © Matterhorn Paradise

Zermatt

Copyright: Matterhorn Paradise

Nejvyšší lanovka v Evropě vás vyveze na vrchol Klein Matterhorn, do Matterhorn Glacier Paradise. Odsud se vám naskytne 360° výhled na 38 víc než čtyřtisícových vrcholů na obou stranách hranice. Slyžovat potom můžete jak na italskou, tak na švýcarskou stranu. Do Cervinie vede 16 km dlouhá sjezdovka, na druhou stranu do Zermattu si vychutnáte neskutečných 22 kilometrů po perfektních svazích!

V Zermattu se lyžuje 365 dní v roce, v Cervinii obvykle od listopadu do května.

Oběd na hranicích: Le Rifugio del Cervino, Loc. Plateau Rosa, Testa Grigia, 11021 Breuil Cervino. Tuto historickou chatku najdete v horní části lanovky, na cestě k Matterhornu. Oblíbená italská kuchyně, ale v úžasném prostředí na hřebeni Testa Grigia, v nadmořské výšce 3480 metrů.

 

↓PODÍVEJ SE NA DALŠÍ↓


► Les Portes du Soleil: Francie & Švýcarsko

► Milky Way: Francie & Itálie

► Kanin-Bovec-Sella Nevea: Itálie & Slovinsko

► Silvretta Arena: Švýcarsko & Rakousko

► Espace San Bernardo: Francie & Itálie

Galerie

Zermatt
Zermatt - © Matterhorn Paradise
Kabinová lanovka, Cervinia, Itálie
Zermatt - © Zermatt Tourismus

Zobrazit vše

Reklama

Reklama

Reklama