Čeština

Rakouská TOP 10: Největší lyžařská střediska v Rakousku

20. srpen 2018 | Henning Heilmann/Kamila Roobová

Zprávy z regionu: Rakousko

Rakouská TOP 10: Největší lyžařská střediska v Rakousku- ©Tim Bode

Na sjezdovkách St. Anton am Arlberg

Copyright: Tim Bode

Rakouská střediska byla i v sezóně 2018/19 spolu s těmi italskými nejvyhledávanějším cílem zimní dovolené pro velkou část českých lyžařů a snowboardistů. V našem přehledu se dozvíte řadu zajímavostí o největších areálech našich jižních sousedů, i to, jak se pořadí meziročně změnilo.

Žebříček největších lyžařských středisek v Rakousku pro vás připravujeme už několik sezón. Díky tomu vám můžeme důvěrně prozradit, že od velkolepého spojení několika velkých arlberských středisek do gigantické lyžařské oblasti Ski Arlberg, která opanovala první příčku, se pořadí ostatních středisek téměř nezměnilo. Až na překvápko, jednu technologickou bombu a nováčka v závěru první desítky!

Váhali jsme, jestli z první desítky nevypustit lyžařskou oblast Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau. Ne proto, že by se počet kilometrů jejich sjezdovek tak rapidně snížil - jen ty kilometry začali počítat jinak. A tak se i na oficiálních stránkách této lyžařské oblasti dozvíte, že lyžovat se dá na 109 kilometrech sjezdovek, i když ještě před pár lety uváděli 145 km. Těch 109 kilometrů by je ovšem diskvalifikovalo a z naší Top desítky zároveň úplně vyřadilo.

Galerie

St. Anton am Arlberg - © Tim Bode
Serfaus Fiss Ladis, 19.-21.3. 2017 - © Skiinfo
Serfaus Fiss Ladis, březen 2017 - © Skiinfo
Lyžování nad mraky - © Zillertal Arena

Zobrazit vše

S poctivostí nejdál dojdeš


Nakonec jsme se rozhodli Ski Juwel v tabulce nechat s jejich původně uváděnou sportovní délkou sjezdovek - nebylo by totiž fér tenhle skiareál z tabulky vyhodit jen pro jeho poctivost. Vždyť už i jiná rakouská střediska konečně začala přiznávat, že délka sjezdovek se dá měřit mnoha způsoby a že pro efekt uvádějí nejradši co největší čísla. Jednoduše a upřímně to vysvětlili na stránkách jiného rakouského velkého střediska - podívejte se, jak různé typy měření dokumentuje Ischgl na snadno pochopitelném obrázku ZDE. Červeně je vyznačená sportovní délka sjezdovky, tedy délka, kterou i s obloučky absolvuje běžný lyžař. Zeleně je označena reálná délka sjezdovky, tedy délka, kterou ujede lyžař spouštějící se šusem. Fialově je znázorněna vodorovná délka, tedy délka naměřená prostřednictvím GPS.

Protože ale ostatní velká rakouská střediska podle všeho pořád ještě sjezdovky měří jejich sportovní délkou, zachovali jsme tato měření i u nás. Všechny hodnoty v našem žebříčku vycházejí z údajů poskytnutých samotnými lyžařskými středisky.

Kromě základních údajů o skiareálu se dozvíte i na kolik přijde 6-denní skipas pro dospělého v hlavní lyžařské sezóně a o kolik stoupla jeho cena oproti loňské zimě. Jste zvědaví? Tak prosím, směle do toho, stačí kliknout na odkaz napravo pod článkem nebo na jednotlivá střediska v seznamu níže - a dozvíte se spoustu dalších podrobností a užitečných tipů o největších rakouských skiareálech :)

 

 

 

 

10 největších rakouských lyžařských středisek

 

  1. Ski Arlberg |St. Anton - Lech Zürs - Warth-Schröcken|


  2. Wilder Kaiser - Brixental 


  3. Saalbach Hinterglemm Leogang


  4. Silvretta Arena |Ischgl - Samnaun|


  5. Serfaus–Fiss–Ladis


  6. Kitzbühel


  7. Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau


  8. Sölden


  9. Zillertal Arena


10. Zell am See | Kaprun

Reklama

Reklama

Reklama