Čeština

Místo nahoře: Nocleh v oblacích

Vyhřívaný bazén s výhledem na Matterhorn - Riffelalp, Zermatt

Vyhřívaný bazén s výhledem na Matterhorn - Riffelalp, Zermatt

Copyright: Riffelalp Resort

Jak nejlépe vyzrát na fronty u vleků? Ubytovat se přímo nahoře!

Vstávejte s bezkonkurenčním výhledem na okolní hory, který vám nabídne okno vaší dočasné ložnice, než se vydáte ze dveří na lyžích rovnou na neporušené sjezdovky do čerstvého prašanu... a to všechno ještě předtím, než se vůbec spustí vleky!

OnTheSnow vybralo šest nejlepších vysokohorských ski-in/ski-out hotelů tak, aby vyhovovaly různým vašim zálibám, ale i rozpočtům...

Hotel Bellevue des Alpes (2070 m.n.m.): Staromódní kouzlo ve stínu Eigeru

Grindelwald, Švýcarsko

Výborně zachovalý Hotel Bellevue des Alpes slouží návštěvníkům už od roku 1856 a pořád ještě si zachovává hodně ze svého původního kouzla – otočné dveře, zelené okenice, stolní lampy, luxusní vany na nožičkách... a dokonce i staré dobré koktejly jako gin fizz.

Tento grandhotel se nachází na úpatí mocného Eigeru a známým se stal zejména ve 30. letech minulého století, kdy se davy novinářů a diváků srocovaly na slunné hotelové terase a sledovaly horolezce, pokoušející se zdolat severní stěnu Eigeru, v německém originálu Nordwand. Kvůli celkové obtížnosti a množství životů, které tu při dobývání vrcholu Eigeru vyhasly, je také přezdívána jako Mordwand, tedy stěna smrti. Jednou z obětí Mordwand byl i Toni Kurz, horolezec, který zemřel v roce 1936 zavěšen na laně jen pár metrů od svých zachránců – a před zraky davů na terase hotelu Bellevue... Hotelové chodby jsou dodnes nabité atmosférou horolezeckých pokusů a říká se, že i plné duchů alpinistů, kteří při zdolávání Eigeru zahynuli.

Hotel Bellevue leží v samém srdci lyžařské oblasti Jungfrau, v průsmyku Kleine Scheidegg, mezi Grindelwaldem a Wengenem. Ozubnicová železnice Wengernalpbahn zajišťuje přímé spojení až do hotelu – po silnici se totiž k Bellevue nedostanete. Průsmyk Kleine Scheidegg je také výchozím bodem trasy končící v nejvýše položené evropské železniční stanici, Jungfraujoch v nadmořské výšce 3.454 metrů.

Dvoulůžkové pokoje s polopenzí stojí od 380 švýcarských franků, tedy cca 8.500 Kč pro dvě osoby.

Hotel Bellevue, Eiger North Face  - © Hotel Bellevue des Alpes

Hotel Bellevue, Eiger North Face

Copyright: Hotel Bellevue des Alpes

Riffelalp Resort (2.222 m.n.m.): Pětihvězdičkové ubytování u Matterhornu

Zermatt, Švýcarsko

Vysoko v horách nad Zermattem, bez jakéhokoli silničního spojení, se nachází pětihvězdičkový Riffelalp Resort (2.222 m.n.m.). Tato luxusní rezidence nabízí vynikající výhled na monumentální Matterhorn. Lyžování je tu samozřejmě možné přímo z hotelu, lyžaři mohou ze dveří hotelu vyjet na lyžích rovnou do lyžařského areálu Gornergrat, který je součástí 360-kilometrového Matterhorn Ski Paradise. Mezi další zimní aktivity v Riffelalp Resortu patří bruslení, zimní turistika i výlety na sněžnicích.

Všechny pokoje i apartmány hotelu, nabízejícího celkem 140 lůžek, jsou velmi dobře vybavené. K dalším službám, které Riffelalp nabízí, patří půjčovna lyží, přírodní kluziště, slunná terasa, lázně i čtyři restaurace, kde podávají vše od pětihvězdičkových pochoutek až po speciality místní kuchyně. Vychutnejte si nádherný výhled na Matterhorn z nejvýše položeného venkovního bazénu v Evropě, vyhřívaného na 35°C. Zaplavat si ale můžete i v krytém bazénu, využít můžete solárium či různé parní lázně, sauny a vířivky.

Po příjezdu do Zermattu vám místní portýr odevzdá lístky na Gornergrat, železnici, která vás zaveze až do Riffelalp. Odtud už je to jen kousek pěšky nebo na lyžích do hotelu (zavazadla vám přivezou na sněžném skútru).

Dvoulůžkové pokoje stojí od 670 švýcarských franků (cca 15.000 Kč) pro dvě osoby. Za týdenní balíček pro dva, obsahující ubytování, skipasy, večeře a poplatky za vlakovou přepravu byste potom museli z peněženky vytáhnout téměř 150 tisíc korun (6.550 švýcarských franků).

Bruslení pod Matterhornem  - © Riffelalp Resort

Bruslení pod Matterhornem

Copyright: Riffelalp Resort

Cabane du Mont-Fort (2.457 m.n.m.): Jednoduché útočiště s prašanem hned na prahu

Verbier, Švýcarsko

Usazený na sjezdovce vysoko nad Verbier přináší Cabane du Mont-Fort prašan doslova na váš práh. Čtyřsetkilometrový areál 4 Vallees (Čtyři údolí) a samozřejmě také verbierské legendární freeridové terény, to vše je vaše k prozkoumání ještě dřív, než středisko spustí své vleky. K dispozici je 15 jednoduše zařízených pokojů s palandami nebo dvoulůžky, k tomu na každém patře sprchy a teplé jídlo, podávané po celý den.

Julien Morcom, pravidelný návštěvník Cabane du Mont Fort v období novoročních svátků, připouští, že poměry jsou tu poněkud spartánské a rozhodně tu nenarazíte na noční klub, ale na druhou stranu tohle ubytování je cenově dostupné. Julien říká: „Jezdívám sem lyžovat i se svými dvěma syny a je to opravdu téměř nepřekonatelné. Tohle je skutečně místo s kvalitním sněhem i během Vánoc a Nového roku. V dnešní uspěchané době je otravné čekat na vleky. A tady na ně čekat nemusím! A ten zážitek, když se ostatní lyžaři vrátí dolů do Verbieru a vy sledujete západ slunce nad horami, to je prostě nádhera!

Cabane du Mont Fort je snadno dostupný lanovkami: z Verbier se vydejte lanovkou Medran a potom lanovkou Chaux. Z Nendaz nastupte na lanovku Gentianes do Tortin a potom lyžujte na Gentianes/Lime. Občas ale bývá lanovka kvůli špatným povětrnostním podmínkám mimo provoz, takže dostat se do Cabane du Mont Fort a z něj je nemožné...

Dospělí zaplatí za jednu noc s polopenzí 92 švýcarských franků, tedy něco přes 2.000 Kč. Na Švýcarsko docela láce, ne?

Cabane du Mont Fort, Verbier  - © Cabane du Mont Fort

Cabane du Mont Fort, Verbier

Copyright: Cabane du Mont Fort

Rifugio Bella Vista (2.845 m.n.m.): Sledujte západ slunce z vyhřáté vířivky

Val Senales, Itálie

Tahle chata z roku 1896 leží uprostřed 35-kilometrové lyžařské oblasti Val Senales v jižním Tyrolsku. Bella Vista stojí na ledovci Schnalstal a ačkoli je velmi snadno dostupná na lyžích, současně jakoby stála na konci světa.

Bella Vista se může pochlubit nejvýše položenou venkovní saunou v Evropě. Sauna byla dodána z Laponska a helikoptérou dopravena nahoru k chatě. Nechybí tu ani venkovní vířivka, kde si můžete vychutnat sklenku vína a sledovat, jak slunce zapadá za zasněžené vrcholky hor. Restaurace nabízí jihotyrolské speciality, velmi populární jsou těstoviny v páře a domácí jablečný závin. Ubytovat se můžete ve 2-5 lůžkových pokojích nebo ve větších místnostech turistického typu.

Chcete-li se k Bella Vista spustit na lyžích z vrcholku: lyžujte dolů po sjezdovkách Grawand a Gletchersee až k vleku Hintereise. Tato lanovka vás vyveze na horu, odkud můžete slyžovat přímo dolů k chatě.

Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí stojí od 66 € na osobu, tedy okolo 1.800 Kč.

Venkovní sauna a vířivka v Rifugio Bella Vista  - © Bella Vista

Venkovní sauna a vířivka v Rifugio Bella Vista

Copyright: Bella Vista

Wedelhutte (2.350 m.n.m.): Čtyřchodové večeře a plný vinný sklípek

Hochzillertal, Rakousko

Wedelhutte, stojící v nadmořské výšce 2.350 metrů, vypadá jako tradiční horská kamenná chata s borovicovým obložením, ovšem uvnitř je samý moderní luxus, počínaje Wi-Fi a DVD přehrávači a konče saunami, parními lázněmi a vířivkou. Lyžaři mohou sjet rovnou od dveří do lyžařského areálu Hochzillertal ski area (181 km sjezdovek) nebo se mohou vydat hledat nejlepší prašanové zóny s horským průvodcem z Wedelhutte, Stefanem.

V restauraci jsou servírovány snídaně formou bufetu, odpolední čaj a zákusky i čtyřchodové večeře. Jedenáct apartmánů nabízí z balkonů panoramatické výhledy na okolní hory. K romantickému zážitku doporučujeme vybrat si některé z lahodných vín z místního vinného sklípku a popíjet ho při západu slunce...

V zimě se k chatě dostanete jedině lanovkou nebo na lyžích. Z Kaltenback/Zillertal si kupte lístek do Hochzillertalu a vyvezte se lanovkou na vrchol. Odtud vás k chatě dopraví vleky Sonnenjet a Wedel.

Ceny ubytování tu začínají na 169 € na osobu s polopenzí (cca 4600 Kč).

Wedelhutte, Hochzillertal  - © Wedelhutte

Wedelhutte, Hochzillertal

Copyright: Wedelhutte

Almhotel Piz Seteur (2.064 m.n.m.): Rustikální nábytek a tyrolská kuchyně

Val Gardena, Itálie

Ubytování uprostřed lyžařské oblasti Sella Ronda (175 km sjezdovek) – tahle moderní rustikální horská chata nabízí 360-stupňové výhledy na okolní kultovní vrcholky Dolomit. Piz Seteur byla před několika lety zrekonstruována a nyní je zdobena jednoduchými bílými stěnami v kontrastu s masivním rustikálním borovicovým nábytkem.

Po dni stráveném na sjezdovkách můžete dopřát svým svalům regeneraci v saunách, whirlpoolu nebo v Kneippově lázni, milovníci dobrých vín si mohou otevřít lahvinku na slunné terase. V restauraci se podávají snídaně formou bufetu a čtyřchodové večeře sestavené z jihotyrolských specialit.

Abyste se k hotelu dostali, musíte využít sedačkové lanovky Piz Seteur z Plan de Gralba nebo vlek Sole ze Sella Pass do Selva.

Dvoulůžkové pokoje kategorie Standard s polopenzí stojí od 150 € (4.000 Kč) na osobu.

Masivní dřevěný nábytek v hotelu Almhotel Piz Seteur, Val Gardena  - © Almhotel Piz Seteur

Masivní dřevěný nábytek v hotelu Almhotel Piz Seteur, Val Gardena

Copyright: Almhotel Piz Seteur

 

Fotky

Vyhřívaný bazén s výhledem na Matterhorn - Riffelalp, Zermatt - © Riffelalp Resort
Nejvýše položená venkovní sauna v Evropě:  Rifugio Bella Vista, Val Senales - © Rifugio Bella Vista
Hotel Bellevue des Alpes pod vrcholem Eiger, Grindelwald - © Scheidegg Hotels
Cabane du Mont Fort, Verbier - © Cabane du Mont Fort

Zobrazit vše

 

Reklama

Reklama

Reklama