Čeština
Zieleniec Mieszko

Zieleniec Mieszko

Jak jsme vás už informovali, v poslední době prošla mnohá polská lyžařská střediska razantní obnovou, a tak se začínají pochopitelně stávat zajímavějšími i pro české lyžaře. Do pravidelného sněhového zpravodajství jsme se tedy rozhodli zařadit i informace o našich severních sousedech.

 

POLSKO

Už na konci listopadu odstartovalo sezónu středisko Bílý Kříž. V poslední listopadový den se k němu připojilo středisko Nosal a dva vleky spustili také ve středisku Bania (70 cm) v Kotelnici Bialczanské. První prosincovou neděli zahájili i v KiczeraSki. Ve čtvrtek po poledni zahájilo sezónu i středisko RusinSki (65 cm) v Tatranské Bukovině, v provozu je tam sedačková lanovka a kotva.

Zakopane Nosal  - © FB Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal

Zakopane Nosal

Copyright: FB Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal

 

Víkend ve znamení slavnostního zahájení nové sezóny

Až dvanáct polských lyžařských středisek plánuje přivítat první lyžaře právě v tento mikulášský víkend. Na pátek ohlásil start Zloty Groń (30 cm), v provozu je sedačka i poma, Zieleniec (40 cm) - vleky Winterpolu i Mieszko, Karpacz – Kolorowa i Kolej Baba v Korbielowě.

Většina středisek zahájí v sobotu. Velké slavnostní zahájení se spoustou soutěží, závodů a her chystají ve středisku Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla (30 cm). Jak jsme vás informovali v nedávném článku, pokud v sobotu přijdete do střediska v kostýmu Santy Clause, máte 50% slevu na skipas.

Další oblíbené polské středisko, které ohlásilo start na 7.12., je Jaworzyna Krynicka, kde je připravena sjezdovka č. 3, ale i Ski Arena Szrenica, Czarna Góra. V resortu Czorsztyn Ski (30 cm) lyžaře dopraví na modrou sjezdovku 4-sedačka. A ve Wisle bude v provozu středisko Stožek (20 cm), kde upravili modrou i červenou sjezdovku a v provozu bude sedačková lanovka.

Ostatní lyžařská střediska, oblíbená i u českých a slovenských lyžařů, jako jsou  Zakopane – Kasprowy Wierch (55 cm), Polana Szymoszkowa, Harenda, GubalówkaWitów Ski, budou začínat příští víkend, v sobotu 14.12. Na stejné datum naplánovali zahájení i ve středisku Śnieźnica (25 cm) a v Pilsku v Korbielowě.

 

Podívej se také na

Sněhové zpravodajství Polsko

Webkamery Polsko

Předpověď sněžení Polsko

 

Galerie

Zieleniec Mieszko
Jaworzyna Krynicka
Zieleniec
Kids Park Polana Szymoszkowa

Zobrazit vše

Reklama

Reklama

Reklama