Zima se již sice přehoupla do třetí třetiny, zdaleka však ještě nekončí. Mnohé areály hlásí metr sněhu a navíc je v tomto týdnu očekáváno ochlazení spojené se sněžením.


Pro mnohé je jistě potěšující zpráva, že od příštího víkendu se bude v lyžařském areálu Zadov lyžovat za ceny vedlejší sezóny. Celodenní permanentka tak slevní z 490 na 390 Kč pro dospělé a z 360 na 280 Kč pro děti. V provozu jsou obě lanové dráhy a většina lyžařských vleků a na sjezdovkách leží 45 až 95 centimetrů zmrzlého sněhu.

Na Lipně se od uplynulé neděle za ceny vedlejší sezóny dokonce již lyžuje. Dospělého tak celodenní permanentka vyjde jen na 380 korun místo 540 korun a dítě pak na 260 korun místo 360 korun. Na sjezdovkách leží 50 až 90 cm zmrzlého sněhu a také zde jsou v provozu všechna přepravní zařízení včetně tří čtyřsedačkových lanovek.

Jak na Zadově, tak na Lipně pojedou lanovky a vleky minimálně do Velikonoc, tedy do přelomu března a dubna.

Obdobné podmínky jsou na Špičáku u Železné Rudy, který hlásí 30 až 70 centimetrů firnového sněhu. V provozu je čtyřsedačková lanovka a tři lyžařské vleky.

Kdo vyrazí do rakouského příhraničí, jistě nebude litovat. Skiareál Hochficht hlásí 65 až 105 cm firnového sněhu a v provozu jsou zde všechna přepravní zařízení čítající 3 čtyřsedačkové lanovky a 5 lyžařských vleků.

Obdobně to vypadá také na Sternsteinu, kde leží na sjezdovkách 45 až 65 centimetrů technického sněhu. Zdejší areál se může navíc pyšnit kombinovanou lanovkou sestávající z osmimístných kabinek a šestimístných sedaček.

Ve vyšších polohách na Šumavě jsou stále upravovány běžecké stopy.