Tyto webové stránky používají cookies. Kliknutím na tlačítko OK povolujete jejich použití. Více informací zde:Ochrana osobních údajů
Ok

Lyžařská střediska a lyžování v BeskydechMoravskoslezské Beskydy se nacházejí na východě České republiky na hranicích se Slovenskem a Polskem. Jsou rovněž nejrozsáhlejším pohořím Západních Karpat. Největším lyžařským střediskem, které se nachází na pomezí Beskyd a Javorníků, je Skicentrum Kohútka, ležící přímo na česko-slovenské hranici s přístupem z obou zemí. Vyváženou směs lehkých a středně náročných sjezdovek nabízí i severněji položená Kyčerka nebo Ski Bílá, spíš pro sportovně založené lyžaře jsou terény ve středisku Razula. Naopak ideální pro začátečníky a rodiny s dětmi jsou sjezdovky na Pustevnách, kde mimochodem stále ještě funguje nejstarší česká dvousedačková lanovka. Ke slibně se rozvíjejícím skiareálům určitě patří Ski Park Gruň i Mosty u Jablunkova těsně pod česko-polskou hranicí.

Některé z beskydských horských středisek zaujmou návštěvníky i svou nabídkou wellness služeb, které lyžaři po celém dni na sjezdovkách určitě ocení (např. Razula, Ski park Gruň)..

Nejvyšším vrcholem Beskyd je Lysá hora (1323 m.n.m.), turisticky známé jsou také vrcholy Radhošť (1129 m.n.m.), Kněhyně (1257 m.n.m.), Smrk (1276 m.n.m.) nebo Travný (1203 m.n.m.). V roce 1973 byly Moravskoslezské Beskydy vyhlášeny Chráněnou krajinnou oblastí a dnes jsou největší chráněnou oblastí v republice. Nachází se zde i jeden ze dvou českých pralesů, prales Mionší. (Druhý, Boubín, najdete na Šumavě).
0
Střediska s +20cm nového sněhu Kde sněžilo?
Nezmeškej žádný Powderalarm!Přihlaš se!

Nejlepší hotely: Beskydy

3
Hotel Na Doline
Trojanovice 112 Frenstat pod Radhostem, 744 01
* Cena za jeden dvoulůžkový pokoj nezahrnuje všechny místní daně a poplatky. Podrobnosti najdeš u našich partnerů.
* Cena za jeden dvoulůžkový pokoj nezahrnuje všechny místní daně a poplatky. Podrobnosti najdeš u našich partnerů.

Reklama

Newsletter

OnTheSnow ve tvém mobilu
Více informací

Zůstaň s OnTheSnow i na svahu

Reklama

Reklama