Zatímco jednomu není žádná dost široká, jiný má radši štíhlejší, hbitější, všestrannější. Freerideři, freeskieři, prašanoví nadšenci, milovníci hlubokého sněhu i přívrženci backcountry jsou dost různorodé skupiny lyžařů, které ovšem mají jednu věc zaručeně společnou, a to je zálusk na spoustu čerstvého sněhu!

A když už máte hodně sněhu pod nohama, rozhodně nejde o žádné obyčejné sjezdové lyžování. Se správnými lyžemi, širokými v pase nejmíň 105 mm, můžete v pohodě brázdit široké svahy, rozrážet prašan na zasněžených lesních úsecích nebo si razit cestu rozježděným sněhem na oblíbených terénech, kde vás už předběhli všichni ti, co si ráno přivstali, aby chytili první stopu.

Do našeho testu lyží do prašanu jsme zařadili 17 modelů známých značek a prozkoumali je detailně společně s naším testovacím týmem OnTheSnow v americkém Snowbirdu. Testovací lyžaři hodnotili každou lyži v různých kategoriích, například vztlak, všestrannost, stabilita nebo hladká jízda.

Nakonec jsme ze všech testovaných lyží vybrali několik nejlepších, které jsme označili jako Tip redakce - na ty se rozhodně stojí za to kouknout. Všechno o nejnovějších a nejširších lyžích sezóny 2016/2017 najdete tady, v našem skitestu.