Kategorie all-mountain lyží je už několik let nejoblíbenější skupinou lyží nejen v obchodech, ale i v našich každoročních skitestech. Tyto lyže skvěle jezdí na upravených sjezdovkách, aniž by měly přehnaně sportovní charakter, ale zvládají i výlet do terénu a tam krouží brilantní oblouky v hlubokém sněhu.

Několikadenní testování nových modelů lyží na sezónu 2016/17 náš testovací tým samozřejmě hodně bavilo. Do parády si vzali 22 lyží se šířkou pod vázáním od 84 mm až po 96 mm. Některé lyže jsou lehké, jiné velmi stabilní, některé jsou vhodnější na sjezdovky a jiné jsou vhodnější spíš pro lyžaře, kteří mají sklony využívat lyže spíš na freeride. V letošní nabídce all-mountain lyží se sešlo mnoho různých modelů, někdy dokonce i několik lyží od stejného výrobce.

Testovací jezdci hodnotili každý model z hlediska všestrannosti, stability, hladké jízdy, carvingu, vztlaku (flotace) i ovladatelnosti. Ve zkušebních protokolech můžete z jednotlivých údajů snadno vyčíst, jaký charakter daná lyže má. I v kategorii all-mountain lyží uděloval náš testovací tým ocenění Tip redakce - a právě kvůli značné různorodosti jednotlivých modelů je tentokrát oceněných modelů daleko víc, než bývá v našich skitestech běžné.

Vývoj v oblasti all-mountain lyží se zpravidla zaměřuje na kombinaci úspory hmotnosti a použití různých inovativních materiálů a jejich směsí, dřevěného jádra s titanalovými výztužemi a také rockeru ve špičkách i patách.

Více informací o jednotlivých modelech all-mountain lyží 2016/17 najdete ve zkušebních protokolech, stačí rozkliknout název modelu, který vás zajímá.