Spolu s testovací crew italského magazínu Sciare jsme testovali 47 modelů přezkáčů pro sezónu 2015/16. Které modely nás nejvíc přesvědčily, se dozvíte v našem testu.

Různé hodnotící kategorie

Lyžařské boty jsou velmi složité a vysoce kvalitně zpracované produkty, které jsou konstruovány tak, aby odolávaly silným tlakům a okolním vlivům. Obvykle se skládají z vnitřní botky a vnějšího skeletu, který lze ve specializovaných obchodech různými metodami upravit a formovat rovnou na noze lyžaře podle individuálních potřeb a požadavků. U přezkáčů je důležité nejen jejich chování po připnutí na lyže, tedy pohyb při hranění, otáčení a posuvu, ale také faktory jako snadnost obouvání, pocit pohodlí, jak lyžáky sednou na holeni a na patách. Podstatný je i výkon při chůzi a stání, ale i míra využitelnosti možností nastavení a jak fungují přezky.

Testeři hodnotili přezkáče "v suchu", hlavně při chůzi a při pohybu vůbec, ale absolvovali v nich i testovací jízdy na sjezdovce i v neupravených terénech, aby lyžáky posoudili ze všech možných hledisek. 

Podívejte se, jak dopadlo hodnocení našich testerů pro téměř padesátku modelů lyžařských bot pro sezónu 2015-16.