Přestože ještě před několika lety nebyly na trhu žádné speciální lyže pro ženy, dnes už mají zvláštní dámské modely ve svém portfoliu mnozí výrobci lyží. Tyto lyže vycházejí z pánských modelů, ale rozdíly zde jsou samozřejmě patrné, hlavně v konstrukci, v nabízených délkách lyží i ve vykrojení.

Dámské lyže v této sezóně získaly ještě větší lehkost a ovladatelnost. Ženy obvykle nedávají do lyžování tolik síly jako muži, proto jim výrobci podávají pomocnou ruku v podobě přizpůsobení lyží čistě dámským požadavkům. Lyže ovšem na druhou stranu nesmějí ženy příliš rozmazlovat, vždyť dobré lyžařky samozřejmě chtějí mít taky možnost pořádně šlápnout na plyn! :-)

V našem ski testu dámských all-mountain lyží na sezónu 2015/2016 jsme spolu s odborníky z italského magazínu Sciara prozkoumali některé modely takřka pod lupou. Jak už název kategorie "All-Mountain" napovídá, tyto lyže jsou vhodné k lyžování v kterémkoliv terénu. Mělo by se na nich lyžovat stejně dobře na sjezdovce i v neupraveném terénu, některé lyžařky očekávají od všestranných lyží i využití při backcountry, aniž by musely lyže při ski-tour vždycky měnit.

Náš testovací tým hodnotil lyže od výrobců Völkl, Blizzard, Salomon a dalších pomocí testovacího listu. V testu můžete najít komentáře testovacích lyžařek, jakož i všechny důležité technické parametry testovaných lyží. Pro zobrazení detailů hodnocení každého modelu klikněte na jeho název v tabulce níže.