Tyto webové stránky používají cookies. Kliknutím na tlačítko OK povolujete jejich použití. Více informací zde: Ochrana osobních údajů
Ok

TMR letos postaví 3 nové lanovky v polském Szczyrku a modernizuje Slezský zábavní park

Vizualizace - lyžařské středisko v polském Szczyrku - ©archív TMR

Vizualizace - lyžařské středisko v polském Szczyrku

Copyright: archív TMR

DEMÄNOVSKÁ DOLINA, Nízké Tatry (4. květen 2017) – V aktuálním finančním roce 2016/17 (1.11.2016 - 31.10.2017) plánuje společnost Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) investice s celkovým rozpočtem 83 milionů eur. TMR zaměřuje svou investiční pozornost hlavně na polské lyžařské středisko Szczyrk a Slezský zábavní park Legendia (Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko), kde plánuje letos proinvestovat celkem 57 milionů eur (2,2 miliardy Kč). Dalších 26 mil. eur (necelých 700 milionů Kč) investuje společnost TMR na Slovensko do provozů ve Vysokých Tatrách a do střediska Jasná Nízke Tatry.

 

Polské lyžařské středisko SzczyrkSlezský zábavní park v polském městě Chorzów zažívají díky rozsáhlým finančním stimulům do infrastruktury a modernizace tzv. novou éru Szczyrku a novou éru Slezského zábavního parku. Právě Slezský zábavní park se od 29. dubna 2017 představil veřejnosti s obnovenými atrakcemi, zmodernizovanou hlavní vstupní branou, s novými pokladnami, obchody, stylovou kavárnou a úplně novým brandem LEGENDIA. Obnova nejstaršího polského zábavního parku tak nabírá na obrátkách. Už během minulého roku si návštěvníci mohli vyzkoušet novinku Diamond River a byla jim představena první legenda o Skarbnikovi – dobrém duchovi dolů. Ještě vloni během podzimních měsíců došlo k výměně povrchu pěší zóny, vysazení nové vegetace a momentálně vrcholí práce na nejdůležitějším taháku sezónu, kterým je horská dráha Lech Coaster. Tato nejvýznamnější atrakce se veřejnosti představí 1. července. Zážitek na horské dráze Lech Coaster začne ještě před nasednutím do vozíků v tzv. media room, kde na návštěvníky čeká multimediální promítání (preshow) legendy o zakladateli Polska – Lechovi a jeho družině. Při tvorbě preshow spolupracuje TMR s nejvýznamnějším polským filmovým studiem Platige Image, které má na kontě mimo jiné i nominaci na Oscara. Je to vůbec poprvé, co bude taková preshow použita v regionu střední a východní Evropy, protože dosud je známa jen v největších světových parcích. Celý koncept Legendie vychází z kouzelného světa legend i z bohaté polské historie. Obnovu stavu buduje park na evropském moderním formátu. Investice do rozvoje Legendie se letos vyšplhaly až k 22 milionům eur. 

Tři lanovky pro Szczyrk

Lyžařské středisko Szczyrk (SON/Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A.) čekají významné investice do infrastruktury. Zastaralé dopravní systémy budou vyměněny za nové, moderní a zefektivní se přeprava. Středisko díky modernizaci získá postupně i pestrost v poskytování restauračních služeb, půjčoven lyžařského vybavení, sportovních obchodů, tedy kompletního zázemí, což posílí také image samotného Szczyrku jako významného lyžařského střediska. Do začátku zimní sezóny 2017/18 jsou naplánované investice v objemu 35 milionů eur. Středisko v polských Beskydech tak před sezónou dostane novou 10 – místnou kabinovou lanovku v lokalitě Parking U Kowalskiego – Hala Skrzyczeńska, 6 – sedačkovou lanovku v lokalitě Solisko – Hala Skrzyczeńska, 6 – sedačkovou lanovku v lokalitě Solisko – Wierch Pośredni a modrou sjezdovku z lokality Hala Pośrednia na Solisko, díky níž se tyto dvě lokality pro slabší lyžaře propojí (dosud tgotiž v této části střediska lehčí sjezdovka chyběla). Projekt počítá i s vybudováním umělého zasněžování a retenční nádrže na vodu.

Fotogalerie

Zobrazit vše

 

 

Plánované investice na Slovensku


Společnost TMR ke konci kalendářního roku 2016 a začátkem roku 2017 dokončila na Slovensku investice v celkové hodnotě 11,2 milionů eur. K nejvýznamnějším projektům patřila lanovka v lokalitě Krupová-Kosodrevina v největším slovenském středisku v Jasné v Nízkých Tatrách, dále přibylo nové zasněžování, dvě nové rolby a do sumy spadá i celá řada dalších provozních investic.

Středisko Jasná Nízke Tatry čeká během letoška dokončení Hotelu Pošta**** a jeho otevření 23. června. Už během zimy si mohli první návštěvníci vyzkoušet atmosféru nově otevřené hotelové restaurace ANGUS, inspirovanou americkou gastrononomií. Celková investice do Hotelu Pošta dosahuje 5,5 milionu eur. V samotném srdci Jasné se ppracuje na I. etapě Centra Jasná – Centrum východ. Dvupodlažní budova bude zázemím pro lyžařské instruktory, zároveň i lyžárnou pro návštěvníky, dále bude poskytovat restaurační služby s výhledem na Chopek a propojení na pokladny, infocentrum a sportovní obchod. S výstavbou Centra východ na Bílé Pouti se začne v létě a plánovaná investice představuje 3,2 milionu eur.

V Aquaparku Tatralandia vyrůstá nová rodinná atrakce – zábavní park Tatrapolis, který se návštěvníkům otevře v červnu. Na ploše 16 hektarů se představí 12 kovových miniatur známých světových staveb a návštěvníci budou moci na vlastní oči vidět i poctivé kovářské řemeslo nebo si užít zajímavé eventy. Objem celkových nákladů dosáhne 630 tisíc eur.   

Ve Vysokých Tatrách v Grandhotelu**** Praha v Tatranské Lomnici se dokončují rekonstrukční práce na posledních pokojích kategorie Classic. V Hotelu FIS*** na Štrbském Plese prochází tento rok výraznou modernizací spolu 62 pokojů. Společnost TMR počítá i s rozšířením terasy před Hotelem FIS***, stejně jako s rozšířením terasy před restaurační částí Horského hotela Hrebienok** a modernizací interiéru nástupní stanice lanovky na Lomnický štít, či novým molem v přístavu lodiček na Štrbském plese. Celkové náklady ve Vysokých Tatrách představují sumu 743 tisíc eur.

Zároveň bude společnost TMR realizovat řadu menších investic v celkové výši 5,1 milionů eur jako je asfaltování parkoviště Krupová, úpravy sjezdovek a zasněžování nebo provozní investice v hotelích a restauracích či ve sportovních obchodech.

Reklama

S předstihem? Na poslední chvíli?

Rekordní sjezdovky

Newsletter

OnTheSnow ve tvém mobilu
Více informací

Reklama

Zprávy ze sjezdovky

San Pellegrino - Falcade +

před 138 dny - San Pellegrino - Falcade.

Smíšený 0cm
Kitzsteinhorn - Kaprun +

před 144 dny - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Prašan
Tignes +

před 144 dny - Tignes.

Kitzsteinhorn - Kaprun +

black mamba: super first may

před 146 dny - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Zpevněný prašan 0cm
Adelboden +

před 146 dny - Adelboden.

Reklama