Tyto webové stránky používají cookies. Kliknutím na tlačítko OK povolujete jejich použití. Více informací zde: Ochrana osobních údajů
Ok

Od nové sezóny společný skipas Sölden/Obergurgl-Hochgurgl

28. dubna 2017 | Tomasz Wojciechowski / Kamila Roobová

Zprávy z regionu: Rakousko, Tyrolsko

Střediska v tomto článku: Obergurgl - Hochgurgl, Sölden

Od sezony 2017/18 nabídnou Sölden a Obergurgl-Hochgurgl společný skipas. Lyžaři tak budou mít přístup k 254 km svahů! - ©FB Sölden / Soelden / Solden

Od sezony 2017/18 nabídnou Sölden a Obergurgl-Hochgurgl společný skipas. Lyžaři tak budou mít přístup k 254 km svahů!

Copyright: FB Sölden / Soelden / Solden

Od nové zimní sezóny 2017/18 spojí své skipasy dvě lyžařské perly Oetztalského údolí - Sölden a Obergurgl-Hochgurgl. Skipasy platné nejméně 3 dny budou opravňovat držitele k lyžování v obou střediscích. Majitelé takových skipasů se tedy budou moci svobodně rozhodnout, ve kterém z lyžařských areálů chtějí zrovna brázdit svahy.

Na tuhle změnu už dlouho čekalo hodně nadšenců lyžařských kilometrů. Střediska se nacházejí nedaleko od sebe, dělí je jen 11 km. Až dosud si mohli lyžaři s vícedenním skipasem (na 5-14 dní) za příplatek 14 euro dokoupit možnost strávit jeden den ve druhém lyžařském středisku. Teď je ale těmto omezením konec! Kdo si koupí skipas na minimálně 3 dny, získá plný přístup k 144 kilometrům sjezdovek v Söldenu i k 110 kilometrům pist v Obergurgl-Hochgurgl, ležícím na konci údolí. Jsou to jednoduché počty: Dohromady budou mít držitelé nových skipasů neomezenou příležitost lyžovat na víc než 250 kilometrech perfektně upravených sjezdovek. Nejoblíbenější 6-denní skipas v nové, rozšířené verzi bude v hlavní sezóně stát 285 euro - tedy jen o 16 euro víc než stál dosud běžný 6-denní skipas v Söldenu.

 

Není těžké uhodnout, jak myšlenka na spojení vznikla. Mezi největšími lyžařskými oblastmi v Rakousku došlo v posledních letech k celé řadě spojení a propojení, která lyžařům nabízejí stále větší a působivější počet kilometrů. Aktuálně je na špici Ski Arlberg a v rámci něho díky novým lanovkám propojená střediska St. Anton, Lech/Zuers, Stuben a Warth/Schröcken. Tahle obří lyžařská oblast se pyšní nabídkou 305 kilometrů sjezdovek. Hra čísel a počtů působí na lyžaře jako magnet. Pro menší střediska je čím dál obtížnější udržet krok se svými (rozlohou) většími konkurenty. Přestože Sölden k malým střediskům nepatří, zdejších 144 km už dnes v Alpách nikoho neohromí. Nový kombinovaný skipas ale jistě zvýší počet lyžařů, kteří v příští sezóně tuto lyžařskou oblast navštíví.

"Slunečná terasa" na červené trati č. 11 v Söldenu - v pozadí jsou vidět sjezdovky sousedního střediska Obergurgl-Hochgurgl

Copyright: Bergbahnen Sölden & Ötztal Tourismus / Isidor Nösig

Co je ovšem důležité poznamenat: Lyžařské terény v Söldenu a v Obergurgl-Hochgurgl nejsou reálně propojené lanovkami nebo sjezdovkami, není to totiž možné. Ale už samotná možnost využít sjezdovky v sousedním středisku významně zvyšuje atraktivitu obou areálů. Přejezd autem ze Söldenu do Obergurglu zabere kolem 15 minut. Autobusům a skibusům by to mělo trvat maximálně půl hodiny.

To všechno tedy čeká lyžaře v Tyrolích už příští zimu. A co dál? Sölden plánuje propojení se sousedním ledovcem Pitztal, a to prostřednictvím nových lanovek. Projekt se momentálně nachází ve fázi získávání potřebných povolení. Víc o projektu a plánovaném spojení se dozvíte zde.

Zobraz profil střediska Sölden »»»

Zobraz profil střediska Hochgurgl »»»

Obergurgl-Hochgurgl - ©Obergurgl-Hochgurgl

Obergurgl-Hochgurgl

Copyright: Obergurgl-Hochgurgl

 

Reklama

S předstihem? Na poslední chvíli?

Rekordní sjezdovky

Newsletter

OnTheSnow ve tvém mobilu
Více informací

Reklama

Zprávy ze sjezdovky

San Pellegrino - Falcade +

před 138 dny - San Pellegrino - Falcade.

Smíšený 0cm
Kitzsteinhorn - Kaprun +

před 144 dny - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Prašan
Tignes +

před 144 dny - Tignes.

Kitzsteinhorn - Kaprun +

black mamba: super first may

před 146 dny - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Zpevněný prašan 0cm
Adelboden +

před 146 dny - Adelboden.

Reklama