O tomto víkendu začíná ve východních Krkonoších letní turistická sezóna. Poprvé se rozjedou 3 lanovky SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC. I letos návštěvníkům nabídneme TourPAS jako letní skipas na lanovky bez omezení počtu jízd. Poprvé otvíráme také SkiResort LIVE půjčovnu, v jejichž nabídce jsou nové terénní koloběžky a horská elektrokola.

V létě 2017 budou ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC v provozu 3 lanovky – kabinková lanovka ČERNOHORSKÝ EXPRESS z Janských Lázní na Černou horu, sedačková lanovka HNĚDÝ VRCH v Peci pod Sněžkou a sedačková lanovka PORTÁŠKY ve Velké Úpě. Všechny tři lanovky se rozjedou již na nadcházející prodloužené víkendy (29.4. – 1.5.) a (6.5. – 8.5.).

Sedačková lanovka PORTÁŠKY, která je ideálním nástupním místem pro výlet na Sněžku, bude v provozu od 1.5. již denně. Kabinková lanovka ČERNOHORSKÝ EXPRESS bude denně v provozu od 6.5. Lanovka HNĚDÝ VRCH v Peci pod Sněžkou bude v květnu v provozu jen o víkendech a svátcích. Do denního provozu přejde až od 10.6.2017

Vícedenní pobyt jedině s TourPASem

I letos bude v nabídce SkiResortu TourPAS – letní „skipas“ na 1-7 dní, kdy je možné používat 3 lanovky bez omezení počtu jízd. Dospělého vyjde TourPAS na 3 dny na 450 Kč, na 7 dní je cena TourPASu 580 Kč. „Cena je tak výhodnější, než pokud by si člověk kupoval jízdné na každou lanovku zvlášť. TourPAS je možné využít při turistických výletech, cykloturistice, nebo třeba při sjezdech na koloběžkách,“ říká Petr Hynek, ředitel SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC. I letos mohou lidé využít možnost získat TourPAS s 50% slevou nebo zdarma, pokud si objednají ubytování ve východních Krkonoších přes www.skiresort.cz.

Sjezdy na koloběžkách a výlety na elektrokolech

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC letos poprvé otvírá vlastní půjčovny koloběžek a elektrokol SkiResort LIVE. Tu hlavní najdou lidé v budově dolní stanice kabinkové lanovky v Janských Lázních. „V nabídce jsou nové terénní koloběžky CRUSSIS s kvalitními kotoučovými brzdami. Z Černé hory vedou hned 2 koloběžkové trasy dlouhé až 8 kilometrů, na kterých se mohou lidé těšit na krásné výhledy i adrenalin,“ doplňuje Petr Hynek.

Úplně poprvé budeme ve SkiResort LIVE půjčovat i nová horská elektrokola SCOTT. „Horský terén Krkonoš dosud nebyl úplně pro každého. Nyní se na ta nejkrásnější místa Krkonoš dostanete prakticky bez námahy,“ říká Petr Hynek a dodává: „Pro e-kola jsme také připravili několik tras, které cyklisty zavedou z Janských Lázní až na Luční boudu nebo na Malou Úpu a zpět.“ K elektrokolu dostanou cyklisté podrobnou mapu cyklotras.

SkiResort LIVE půjčovna koloběžek se poprvé otevře již na tento víkend. Elektrokola by měla půjčovna začít nabízet během května.