Tyto webové stránky používají cookies. Kliknutím na tlačítko OK povolujete jejich použití. Více informací zde: Ochrana osobních údajů
Ok

Top 5 horských sportů na léto

7. července 2017 | F.Giugiaro/KAN

Horskou turistiku řadíte mezi oblíbenými letními činnostmi na horách na první místo!

Horská turistika - aktivní odpočinek spojený s poznáváním krás okolní přírody. Kdo by odolal...

Na horách je nejlepší, že se do nich můžeme vypravit kdykoli, ať je léto nebo zima, ať je všední den, nebo státní svátek. Hory nemívají nikdy zavřeno. Takže jestli dáváte horám přednost před přeplněnými mořskými plážemi, podívejte se spolu s námi na pět nejoblíbenějších letních horských aktivit, kterým se vám podobní jedinci na horách nejčastěji věnují.
 

◆ PĚŠÍ TURISTIKA 

Pěší túry až na vrcholky hor... Neexistuje snad lepší způsob, jak aktivně strávit den na horách, než hřebenová túra nebo jen procházka, při níž můžete objevovat horskou faunu a flóru. Právě pěší turistika je nejpopulárnější sportovní aktivitou v letních horách. Je vhodná pro všechny; i pro ty, co se nechtějí při výstupu moc zapotit - stačí jen zvolit méně náročnou trasu v dostupnějším terénu, dát si pauzu na občerstvení nebo oběd v některé z horských chat a dělat si krátké zastávky s výhledem na okolní přírodu. Dobrodruhové a zkušenější horští turisté se zase raději vydávají na vícedenní delší a náročnější treky a hřebenové túry. Každá z lokalit, pro kterou se v prostoru mezi Krkonošemi, Tatrami, Alpami a Dolomity rozhodnete, nabízí spoustu alternativ. 


◆ HORSKÁ CYKLISTIKA

Hory jsou v létě rájem pro cyklisty. Pokud se chystáte prožít dovolenou v sedle svého horského kola, kvalitní cyklostezky najdete v každém koutě evropských hor. Více informací o nejoblíbenějších cyklistických regionech v Rakousku, Itálii a ve Švýcarsku se dozvíte na stránkách www.bike-holidays.com. Přehledně zpracované rakouské stránky, které navíc mají také českou jazykovou mutaci, vás zasvětí do možností cykloturistiky a můžete si tak lépe naplánovat své aktivně strávené volno.

Speciální areál pro milovníky horských kol vznikl v Itálii - Alpi bike resort je jedinečný prostor, kde si můžete vychutnat všechny zajímavé varianty horské cyklistiky. Skládá se ze 3 údolí a 8 lokalit, které nabízejí více než 50 freeridových tras různých úrovní obtížnosti a stovky jezdceckých tratí i řady Bike parků. Do projektu Alpi bike resort jsou momentálně zapojena horská střediska Bardonecchia, Cesana Torinese, Chiomonte, Claviere, Pragelato, Bili, Sauze d'Oulx a Sestriere, v nichž vás i vaše kola přepraví také 8 sedačkových a 2 kabinkové lanovky.

Fotogalerie

Zobrazit vše


◆ HOROLEZECTVÍ

Kdo má rád hory a chce zdolávat vrcholy, může zabojovat na horolezeckých trasách. Při prvních zkušenostech s horolezectvím je vhodné využít lektora, který vás naučí základy, a pokud vás nadšení nepřejde a vybavíte se potřebnou lezeckou a bezpečnostní výstrojí, na svých horolezeckých túrách byste měli vždy využívat služeb zkušeného horského průvodce, který zná vámi zvolený terén.
 

◆ ADVENTURE PARKY

Pokud si chcete zasportovat i s dětmi, nemůžete si vybrat lépe. Dětské zábavní parky se stávají součástí také českých horských středisek; nejčastěji v jejich výbavě najdete bobovou dráhu, lanové centrum, lezeckou stěnu, sjezd na lanovce nebo tubing. A samozřejmě různé druhy trampolín a prolézaček a klouzaček pro nejmenší. O tomto typu letních aktivit v českých horských střediscích jsme psali v našem seriálu.

Skutečně dobrodružnou zábavu si užijete také v řadě italských Adventure parků, jejichž výčet najdete na stránce www.parchiavventuraitaliani.it/. Lanové parky, tyrolské sjezdy lesem a překážkové dráhy všeho druhu, na nichž se zaručeně zabaví nejen děti, ale i dospělí.

 
◆ GOLF

Kdo nevyhledává dobrodružství a chce jen relaxovat a trávit pohodové chvíle na čerstvém vzduchu, si může pobyt v přírodě zpestřit golfem. Řada horských středisek nabízí různé typy golfu, ať už adventure minigolf, klasický devíti nebo 18-jamkový golf na greenu nebo právě se rozvíjející obdoba golfu - discgolf, při němž se hraje místo golfových míčků s létajícími talíři, chcete-li s frisbee, a vaším úkolem je trefit se na co nejméně pokusů do drátěného košíku zavěšeného na tyči, namísto do jamky. Pozor: Trochu zdravé soutěživosti v golfovém turnaji s rodinou nebo přáteli může vyvolat spoustu zábavy! :-)

 

Reklama

S předstihem? Na poslední chvíli?

Lifestyle

Rekordní sjezdovky

Newsletter

OnTheSnow ve tvém mobilu
Více informací

Reklama

Fotogalerie

Zprávy ze sjezdovky

San Pellegrino - Falcade +

před 106 dny - San Pellegrino - Falcade.

Smíšený 0cm
Kitzsteinhorn - Kaprun +

před 111 dny - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Prašan
Tignes +

před 111 dny - Tignes.

Kitzsteinhorn - Kaprun +

black mamba: super first may

před 113 dny - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Zpevněný prašan 0cm
Adelboden +

před 113 dny - Adelboden.

Reklama