Tyto webové stránky používají cookies. Kliknutím na tlačítko OK povolujete jejich použití. Více informací zde: Ochrana osobních údajů
Ok

Kde se dá lyžovat i v létě aneb Na ledovcích zima nekončí

15. května 2017 | SKIINFO

Zprávy z regionu: Francie, Rakousko, Švýcarsko

Střediska v tomto článku: Ledovec Dachstein, Ledovec Hintertux, Kitzsteinhorn - Kaprun, Les 2 Alpes, Saas Fee, Tignes, Zermatt

Letní lyžování v Tignes - ©Tignes

Letní lyžování v Tignes

Copyright: Tignes

Nemůžete se lyžování nabažit a zima vám je krátká? Nebaví vás smažit se na lehátku ve čtyřicetistupňových vedrech? A co tak pouvažovat o letní dovolené na lyžích? Máme pro vás přehled alpských lyžařských středisek, kde zima (téměř) nikdy nekončí.


✔ LES 2 ALPES, Francie

Les 2 Alpes se může pochlubit největší letní lyžařskou oblasti v Evropě (120 ha). Další výhodou tohoto místa je neuvěřitelné panorama Alp s mocným masivem Ecrins. Vleky na zdejších ledovcích Mont-de-Lans a Girose jsou v provozu od poloviny června až do konce srpna. Cesta kabinkovou lanovkou a potom horským metrem (Dome Express) z vesnice v nadmořské výšce 1650 m až na ledovec trvá půl hodiny. Lyžaři se v létě mohou těšit na 8 upravených sjezdovek (2 zelené, 4 modré, 2 červené), obsluhovaných sedačkovými lanovkami a lyžařskými vleky. Místní obrovský snowpark (včetně tratí pro boardercross, U-rampy, quarterpipe, bench, railů, big air) soupeří o prvenství se stejně působivým snowparkem v Saas Fee. V létě je zde organizováno šest lyžařských táborů. Vleky - je jich celkem 17 - jsou od 24. června do 2. září 2017 otevřené v čase mezi 7:00-12:30. Skipas stojí 40,10 EUR na den.

Ledovec Mont-de-Lans, Les 2 Alpes - ©Kathy Ribier

Ledovec Mont-de-Lans, Les 2 Alpes

Copyright: Kathy Ribier


HINTERTUX, Rakousko

Hintertux je jediným celoročně otevřeným střediskem v Rakousku. V létě jsou tu upravovány sjezdovky o celkové délce 18 km. Přepravu lyžařů zajišťuje 9 lanovek včetně lanovky Gletscherbus 3 s kabinkami pro 24 osob. Tato lanovka za hodinu přepraví až 3000 osob. Tux nabízí široký výběr tratí různých obtížností, známý je nicméně především pro své strmé a náročné svahy. Milovníci freestyle si vychutnají vychytávky zdejšího Betterparku, vybaveného U-rampou, fun boxy, table-topsy i raily. Pohodlnou dopravu z nedalekých míst Vorderlanersbach, Lanersbach, Juns nebo Madseit na úpatí ledovce nabízí celoročně bezplatný Tuxer Sportbus. Denní skipas pořídíte od půlky května do začátku října za 43,50 EUR.

Letní lyžování na ledovci Hintertux - ©Hintertux Tourist Office

Letní lyžování na ledovci Hintertux

Copyright: Hintertux Tourist Office


TIGNES, Francie

Ledovec Grand Motte nabízí rozmanité sjezdovky – od modrých po černé – obsluhované sedačkovými lanovkami i lyžařskými vleky. Letní lyžařský areál je zde otevřený od půlky června do začátku září. Podzemní železnice vystoupá na ledovec za pouhých 7 minut – tak dlouho trvá, než se lyžaři z Tignes dostanou na vrchol. Hodně oblíbené a strmé svahy se nacházejí na severním svahu (North Face), kde bývá dost chladno. Velký snowpark (U-rampa, raily, quartepipe, rainbow raily) přitahuje jak profesionální, tak i začínající freestylery. V létě jsou vleky na ledovci otevřeny od 7:15 do 13:00. Denní skipas stojí 25 EUR.

Letní lyžování v Tignes - ©OT de Tignes / Andy Parant

Letní lyžování v Tignes

Copyright: OT de Tignes / Andy Parant


ZERMATT, Švýcarsko

Zermatt nabízí lyžařům v létě na ledovci Theodul 21 km tratí. Letní lyžařský terén, dostupný díky lanovce z Malého Matterhornu, je v provozu od května do půlky listopadu. Stejně jako v zimě, i v létě mohou lyžaři brázdit svahy po obou stranách hranice, takže na oběd můžete klidně zaskočit do Itálie. Zalyžovat si můžete na celkem 13 v létě upravovaných modrých a červených sjezdovkách. Gravity Park, vybavený mj. U-rampou, kickery a raily nabízí jedno z nejkrásnějších alpských panoramat - nádherný výhled na impozantní typickou siluetu Matterhornu. Vleky jsou v létě otevřeny od 07:00 hod. Denní lístek pořídíte za 84 švýcarských franků.

Typickou ikonickou siluetu Matterhornu si vychutnáte při lyžování v Zermatt. - ©Riffelalp Resort

Typickou ikonickou siluetu Matterhornu si vychutnáte při lyžování v Zermatt.

Copyright: Riffelalp Resort


SAAS FEE, Švýcarsko

Ledovec Allalin je lyžařům dostupný pomocí podzemní lanovky. Letní sezóna tady trvá od půlky července do konce října. Vleky fungují denně mezi 7:00 a 12:00. Mějte ale na paměti, že dostat se z údolí nahoru na ledovec vám zabere hodinu, takže byste si měli trochu přivstat, jestli chcete naplno využít krátký letní lyžařský den. Letní lyžařský terén nabízí 20 km sjezdovek a jeho velikost je zhruba stejná jako velikost ledovce v Zermattu. Pokud jde o náročnost terénu, nejlépe se tu budou nejspíš cítit pokročilí lyžaři, ale oblíbený je i mezi freestylery a alpskými lyžařskými týmy. Snowpark nabízí U-rampu, kickery, reaily i boxy, na překážkách se vyřádí jak začátečníci, tak freestyloví profíci. Úpravy celého parku probíhají každý den, aby tak poskytoval ty nejlepší sněhové podmínky a super zábavu všem návštěvníkům. Denní skipas stojí 72 švýcarských franků.

Metro Alpin - Saas-Fee - ©SAAS-FEE

Metro Alpin - Saas-Fee

Copyright: SAAS-FEE


KAPRUN, Rakousko

Ledovec Kitzsteinhorn, nacházející se nad slavným alpským lyžařským střediskem Kaprun, také nabízí lyžařské terény i během léta. Kromě sjezdovek různých obtížností je to i snowpark s osmi jumpy a dvanácti jiby. Zejména lyžaři se tu budou cítit jako doma. Po letní lyžovačce si můžete odpočinout v Ice Arena, ať už na sněhové pláži, v iglú nebo v ledovém baru. Vleky na Kitzsteinhornu jsou v provozu od května do října. Dvoudenní letní skipas v Kaprunu vyjde na 70,50 EUR (jednodenní 42 EUR).

Kitzsteinhorn - Kaprun - ©Zell am See-Kaprun Tourismus GmbH

Kitzsteinhorn - Kaprun

Copyright: Zell am See-Kaprun Tourismus GmbH


DACHSTEIN, Rakousko

Ledovec Dachstein vypínající se nad Ramsau je pro letní lyžování k dispozici do 2. července 2017. Jeho mírné severní svahy poskytují dobré sněhové podmínky. Lyžaři mohou využít 18 kilometrů perfektně upravených sjezdovek, ale i oblíbený snowpark, vybavený boxy, jumpy, raily, jiby a dalšími překážkami. V letním období jsou lyžařům na ledovci k dispozici 3 lanovky. Denní skipas stojí 44,50 EUR.

Dachstein Sky Walk - ©Dachstein

Dachstein Sky Walk

Copyright: Dachstein

 

 

Fotogalerie

Zobrazit vše

 

Reklama

S předstihem? Na poslední chvíli?

Rekordní sjezdovky

Newsletter

OnTheSnow ve tvém mobilu
Více informací

Reklama

Zprávy ze sjezdovky

San Pellegrino - Falcade +

před 138 dny - San Pellegrino - Falcade.

Smíšený 0cm
Kitzsteinhorn - Kaprun +

před 144 dny - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Prašan
Tignes +

před 144 dny - Tignes.

Kitzsteinhorn - Kaprun +

black mamba: super first may

před 146 dny - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Zpevněný prašan 0cm
Adelboden +

před 146 dny - Adelboden.

Reklama